Smaller Default Larger

Владика Василь Тучапець, ЧСВВ, дав інтерв’ю з нагоди триріччя єпископської хіротонії та введення на екзаршу катедру в Харкові

 

До третьої річниці з дня інтронізації владики Василя (Тучапця) як екзарха Харківського прес-служба Харківського екзархату УГКЦ опублікувала інтерв’ю з єпископом про життя Української Греко-Католицької Церкви на Сході України.

У Римі молилися за упокій душі Блаженнішого Любомира

 

Cьогодні вранці в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі, кардинальському осідку новопереставленого Блаженнішого Любомира, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія та Панахида за упокій його душі.

Глава УГКЦ: «Нашим завданням є зберегти духовний спадок Блаженнішого Любомира як його заповіт»

 

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир Гузар, який відійшов у вічність, не залишив текстового духовного заповіту як такого.
«Блаженніший Любомир, – розповів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав на прес-брифінгу 1 червня у Києві, – був дуже скромною людиною, не любив уваги до себе. Якогось тексту духовного заповіту він не залишив. Але, гадаю, він так багато залишив нам у спадок: свою мудрість, свій гумор, навіть стосовно себе самого, оптимізм - тепер нашим завданням є цей духовний спадок, як його заповіт, зібрати, зберегти і примножити».

Владика Гліб (Лончина): «Ми маємо великого заступника перед Богом в особі Блаженнішого Любомира, тому молімося, молімося, молімося…»

 

До мене часто приходять люди і кажуть: «Помоліться за мене, бо ваша молитва перед Богом буде вислухана, ваша молитва є сильна». Дорогі мої, моя молитва перед Богом є сильною не тому, що я священик чи архиєрей. Кожна молитва є сильною, бо вона – дар Божий для нас, це скарб в нашому житті. Велика гідність для християнина – мати можливість молитися до Господа. Молитва кожного християнина є вартісною. Тому останнє слово покійного Блаженнішого Любомира до нас було: «Моліться».

«Потрібно допомогти так, аби людина сама стала на ноги», − Глава УГКЦ під час зустрічі з представником ООН у справах біженців

 

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав обговорив питання внутрішньо переселених осіб з представником Агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу. Зустріч відбулася на прохання представника Агентства ООН.

Папа ввірив Богородиці жертви війн та всіх матерів

 

«Дорогі брати й сестри, ввіряю Марії, Цариці миру, долю народів, пригноблених війнами і конфліктами, особливо, на Близькому Сході. Багато невинних людей, чи то християн, чи мусульман, чи приналежних до таких меншин, як єзиди, переживають важкі випробувань, зазнаючи насильства й дискримінацій», – сказав Папа Франциск після проказування молитви «Царице Неба» в неділю, 14 травня 2017 р., завершивши напередодні паломництво до Фатіми.

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

@Mail.ru