Smaller Default Larger

Папа Франциск благословив корони для ікони Зарваницької Богородиці

 

Понеділок, 16 жовтня 2017

Знакова подія для УГКЦ відбулася вчора, 15 жовтня, у Ватикані. Святіший Отець Франциск, Папа Римський, благословив корони для чудотворної ікони Матері Божої Зарваницької, що стало актом чергового визнання її в католицькому світі та потвердженням чудодійної сили.

На урочистій Літургії, яка відбулася 15 жовтня на площі Святого Петра в Римі, Папа молився перед іконою, а відтак вона стала доступна для публічного почитання вірними з усього світу. До слова, коронація самої Зарваницької ікони відбулася рівно 150 років тому, і тоді це дійство звершив Святіший Отець Пій IX.

Повний відеозапис Святої Меси, де праворуч від вівтаря, була присутня Зарваницька ікона:

Супроводжувала ікону з благословення Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василя (Семенюка) офіційна делегація у такому складі: митрофорний протоієрей Володимир Фірман, ректор Марійського духовного центру «Зарваниця», протоієрей Марко Семеген, голова товариства «Свята Софія», протоієрей Роман Дутчак, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, протоієрей Іван Кулик, настоятель парафії Сергія і Вакха (м. Рим), ієрей Любомир Зозуляк, настоятель храму Перенесення мощів Святого отця Миколая (Тернопіль) та миряни.

Ікона перебуватиме певний час у храмі Святої Софії, храмі Святих Сергія і Вакха Рима та окремих парафіях Італії, а відтак у січні 2018 року її буде доставлено в Україну.

До цього Зарваницьку ікону (копію), що вже прославилася чудами, протягом кількох місяців відновлювали в Червонограді. У 1922 році її написав знаний у наших краях митець Петро Холодний. За радянської влади, у часи підпілля УГКЦ, її підпільно зберігали в приватному помешканні с. Зарваниця. За ці роки святиня дуже зруйнувалася. Тож після Всеукраїнської прощі в Зарваниці цього року ікону Матері Божої Зарваницької відреставрували.

 

http://news.ugcc.ua

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції