Smaller Default Larger

Зустріч Генеральних Секретарів Ради Єпископських Конференцій Європи

 

На Кіпрі, в м. Нікосія, з 29 червня по 2 липня проходила 46-та щорічна Зустріч Генеральних Секретарів Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ). З’їзд відбувався на запрошення високопреосвященного владики Йосіфа (Суіфа), Архиєпископа Маронітської Католицької Церкви Кіпру, а його головною темою була «Культура зустрічі».

Представники Католицької Церкви з 25-ти європейських країн застановлялися над місією Католицької Церкви в сучасному світі, зокрема її ролі у плеканні діалогу та зустрічей між людьми і спільнотами задля запевнення мирного співжиття на європейському континенті.

У програмній доповіді Генеральний Секретар ССЕЕ монс. Дуарте да Куна звернув увагу на базовий рівень кожної зустрічі, а саме – зустрічі з Богом, яку уможливлює і пропонує своєю активною присутністю Христова Церква на Старому континенті. Ця присутність Церкви маніфестує і виражає люблячу й милосердну присутність самого Бога в Європі. Вона ж стимулює зустріч між різними людьми та національними і релігійними групами в дусі взаємної пошани, відкритості та солідарності. Третім внеском Церкви у промоцію культури зустрічей в Європі є, на думку монс. да Куна, її місіонерський дух, тобто готовність ділитися скарбом віри з людьми, що прибувають до Європи на тимчасове чи постійне місце проживання.

Відтак владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, звернув увагу присутніх на важливості захисту і промоції сім’ї як місця, в якому відбуваються найважливіші життєві зустрічі людини: з Богом і зі своїми рідними. На переконання представника УГКЦ, безцінним скарбом у передаванні віри являється зустріч між різними поколіннями, що має місце саме в родині. Крім цього, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ наголосив на необхідності плекати пам’ять про мучеників віри минулого століття і за їхнім прикладом продовжувати проповідувати Євангеліє сучасній людині, не зважаючи на жодні внутрішні труднощі чи зовнішні перешкоди.

Владика Богдан переконаний, що «те, що сьогодні відбувається з Україною, – безпосередній наслідок занедбання Європою щирого іспиту сумління щодо кровавих наслідків панування комуністичного режиму на континенті». Представник УГКЦ процитував відомого дослідника злочинів комуністичного режиму французького філософа Стефана Куртуа, який твердить, що «європейське суспільство не віднайде ні своєї ідентичності, ні свого супокою, якщо намагатиметься затаювати пам’ять про комуністичну трагедію».

У межах цьогорічної Зустрічі Генеральні Секретарі Єпископських Конференцій Європи відвідали маронітські села та громади північної частини Кіпру, яка від 1974 року перебуває під турецькою окупацією, і молилися про відновлення єдності цієї країни й примирення між усіма людьми, що населяють цей середземноморський острів.

 

 

  • Беручи участь у 46-й щорічній Зустрічі Генеральних Секретарів Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), яка проходила з 29 червня по 2 липня в м. Нікосія, на Кіпрі, представник УГКЦ Секретар Синоду Єпископів владика Богдан (Дзюрах) на прохання присутніх розповів про процес створення Помісної Православної Церкви в Україні та представив позицію УГКЦ із цього питання.

Окрім цього, на кінець зустрічі Секретар Синоду Єпископів УГКЦ подякував присутнім за підтримку українського народу в його захисті перед російською військовою агресією і просив про подальшу пам’ять, підтримку та молитву. Він звернув увагу, що багато хто цими днями цікавився результатами футбольних матчів чемпіонату світу, який відбувається в Росії. Натомість є ще інші «рахунки», інші цифри, які щоденно з’являються у стрічці новин, але на які останнім часом мало хто в Європі звертає увагу: кількість обстрілів української території, кількість поранених і вбитих на Сході України.

«Зрозуміло, що сучасний світ прагне видовищ і не дуже переймається тим, хто їх йому пропонує. Втім, велика опора для нас, українців, – це знати, що поряд із цинізмом політиків і егоїзмом представників бізнесу існують люди та спільноти, перед якими ми можемо принести свій біль й одержати знаки зрозуміння, співчуття і солідарності».

«Військова агресія проти України не закінчилася; в Європі – відкрита кровава рана; український народ продовжує платити високу ціну за свою свободу, за свою гідність і за своє майбутнє. Про це не можна забувати», – наголосив у виступі Секретар Синоду. Владика Богдан попросив представників Католицької Церкви в Європі, щоби вони 7 липня, коли єднатимуться зі Святішим Отцем Франциском у молитві за мир в Сирії, додали в цю молитву і благання про мир для українського народу.

Реагуючи на виступ Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, Генеральний Секретар ССЕЕ монс. Дуарте да Куна, який нещодавно відвідав Україну, поділився враженнями від пережитого в Києві та закликав присутніх остерігатися «диявольської спокуси забуття того, що відбувається в Україні, Сирії та інших регіонах Європи і світу, де люди страждають від воєн, агресії та несправедливості».

У ході цьогорічного З’їзду представники Католицької Церкви 25-ти країн Європи відслужили в неділю, 1 липня, у місцевому катедральному соборі Архиєрейську Літургію в маронітському обряді, а також мали щирі зустріч з представниками Грецької Православної Церкви Кіпру й місцевої світської влади.

Наступна Зустріч Генеральних Секретарів Єпископських Конференцій Європи відбудеться в липні 2019 року у м. Бірмінгем (Великобританія).

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наш відеоканал Youtube

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції