П’ять років з Папою Франциском

Категорія: НОВИНИ ЦЕРКВИ
Опубліковано: Четвер, 15 березня 2018, 17:15
Автор: Адміністратор
Перегляди: 1465

13/03/2018

Проминуло 5 років відтоді, як у середу, 13 березня 2013 року, кардинал-протодиякон оголосив про те, що Конклав Кардиналів, скликаний після несподіваного зречення Папи Венедикта XVI, обрав 265-м Наступником святого Петра аргентинського кардинала Хорхе Маріо Берґольйо. Перший Папа єзуїт, перший, що походить з Американського континенту, перший з іменем Франциск відразу вразив всіх своєю простотою та смиренням, схиливши голову перед людом, зібраним на площі Святого Петра, прохаючи про молитву і благословення.

Протягом цих п’яти років ми отримали від Святішого Отця дві енцикліки, перша з яких була продовженням праці його попередника, два Апостольських Напоумлення, 23 Апостольські листи Motu proprio, якими, зокрема, впроваджено в життя деякі аспекти реформи Римської Курії, покращено економічне управління та прозорість, реформовано подружні судові процеси, надано більше повноважень єпископським конференціям в тому, що стосується перекладання літургійних текстів.

Папа Франциск провів два Синоди Єпископів, присвячені сім’ї, здійснив 22 Апостольські подорожі, відвідавши понад 30 країн світу, та 17 пастирських візитів у межах Італії. Особливою несподіванкою його понтифікату стало проведення позачергового Святого Року, зосередженого на Божому милосердю. Він також виголосив понад 600 ранкових проповідей під час Святої Меси в каплиці «Дому святої Марти», ватиканського готелю, що став його резиденцією, та вісім циклів повчань з нагоди загальних аудієнцій в середу.

Від перших днів свого понтифікату Папа Франциск вказує на те, що його мрією є Церква з відчиненими навстіж дверима, яка вміє звіщати всім радість та свіжість Євангелія. Церква, що є гостинною, в якій є місце для кожного, а не «митницею», що контролює благодать, ускладнюючи доступ до неї. Він віддає перевагу Церкві, яка ризикує, готова забруднитися й поранитися, лиш би досягати людей і бути серед них, аніж Церкві, «недужій від замкненості та від прив’язаності до своїх забезпечень». А тому Святіший Отець закликає всіх співбратів у вірі полишити негативний та оборонний стиль, пропонуючи, натомість, всім красу віри, якою є зустріч з Богом.