Smaller Default Larger

Програма Святого Року Милосердя

Програма Святого Року Милосердя

У Ватикані оприлюднено програму заходів з нагоди Святого Року Милосердя, який розпочнеться 8 грудня 2015 р., відкриттям Святих Дверей у базиліці Святого Петра у Ватикані.

Уже наступної неділі, 16 грудня, такі двері, що є символом відкриття надзвичайного шляху до спасіння, будуть відчинені у Папських базиліках святого Івана на Латерані (катедрі Римської Дієцезії) та святого Павла поза мурами, а також у катедральних соборах світу. У Папській Марійській базиліці їх буде відчинено в перший день 2016 року, коли Церква латинського обряду відзначає урочистість Пресвятої Богородиці Марії.

Далі розпочинаються Ювілейні святкування і прощі, приурочені різним групам Божого люду. Від 19 до 21 січня відбуватиметься Ювілей людей, які задіяні в організації та проведенні паломництв. Святому Рокові буде приурочене екуменічне богослуження в базиліці святого Павла у понеділок, 25 січня, з нагоди урочистості Навернення святого Павла.

У вівторок, 2 лютого, в Празник Стрітення за новим стилем, відбудеться закриття Року богопосвяченого життя та Ювілей богопосвячених осіб. У Попільну Середу, 10 лютого, відбудеться вручення мандатів «Місіонерам милосердя», про яких Папа згадує в буллі про Святий Рік «Обличчя милосердя». Це будуть священики, послані в усі дієцезії світу, уповноважені відпускати найважчі гріхи, що є зарезервованими для Апостольської Столиці. У понеділок, 22 лютого, у свято катедри святого Петра, Ювілей відзначатимуть Римська Курія, Губернаторство Держави-Міста Ватикану й інституцій, пов’язаних з Апостольською Столицею.

З п’ятниці на суботу, 4 і 5 березня, відбуватиметься черговий випуск ініціативи «24 години для Господа», яка включатиме покаянне богослуження в базиліці святого Петра у Ватикані. У неділю, 20 березня, – дієцезальний день молоді в Римі.

У Неділю Божого Милосердя, 4 квітня, Ювілейне паломництво здійснять особи, які мають набожність до Божого Милосердя. А 24 квітня  відбудеться Ювілей підлітків.

На неділю, 29 травня, запланований Ювілей дияконів, натомість, Святий Рік священиків відбудеться 3 червня, в урочистість Найсвятішого Серця Ісусового, що є Днем молитви за освячення священиків. Він збігатиметься із 160-річчям цього свята, встановленого блаженним Папою Пієм ІХ. Неділя 12 червня буде присвячена хворим.

Від 26 до 31 липня у Кракові відбуватимуться заходи з нагоди 38-го Всесвітнього Дня Молоді, що буде також Ювілеєм молоді. З нагоди літургійного спомину блаженної Матері Терези з Калькутти, що припадає 5 вересня, напередодні (неділя 4 вересня) відбудеться Ювілей волонтерів та осіб, задіяних у діла милосердя. На неділю 25 вересня запланований Святий Рік катехитів.

У суботу та неділю після свята Пречистої Діви Марії святої вервиці, тобто, 8 і 9 жовтня, відбуватиметься Марійський Ювілей. У програму Святого Року вписана також Свята Меса за померлих вірних, яку Папа очолить 1 листопада. Наступної ж неділі, 6 листопада, ювілейну прощу до базиліки Святого Петра здійснять в’язні. Через тиждень, 13 листопада, відбудеться закриття Святих Дверей у папських базиліках Риму та в катедральних соборах, а 20 листопада – в базиліці Святого Петра, чим завершиться Ювілей Милосердя.

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/news/2015/07/30/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0_%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B4%D1%8F/1161915

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції