Smaller Default Larger

Молодіжні заходи

ШКІЛЬНИЦТВО

 

 

Притаманною працею ченців Провінції Святого Миколая є виховання молоді. За часів історичного розквіту Провінції, василіанські школи та ліцеї, були одними з найпомітніших і вагомих в Карпатській Україні.

За останній відрізок історії Провінції, школи при монастирях (в Ужгороді та Мукачеві), були передані державній владі, або взагалі закриті.

Під час підпорядкування, ченців Провінції св. Миколая Протоігумену Провінції Найсвятішого Спасителя, місцеві закарпатські юнаки, проходили навчання у Василіянських ліцеях при таких василіянськиї монастирях, як: Бучацький, Кристинопільський, Жовківський, Брюховецький і Лаврівський.

На даний час, хоч у Провінції нема своєї василіанської школи, ченці викладають чи навчають катехизму і християнської етики у місцевих державних навчальних закладах.

 


 

МОЛОДІЖНІ ПРОЩІ

 

 

Одним з найбільш відомих монастирів, який збирає найчисельніші молодіжні прощі, є Боронявський монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці, в якому знаходиться чудотворна ікона Божої Матері – ціль кожної прощі. Особливо перед відпустовим празником св. Пророка Іллі, тут збирається молодь з різних кутків Закарпаття та інших областей України. Під час таких прощ, у монастирях збирається також більше ченців, які організовують духовну програму для молоді.

Не менш важливим відносно молодіжних прощ є Малоберезнянський монастир, який довший час зберігав чудотворну ікону Мукачівської Божої Матері. Ікона була передана до нового Мукачівського монастиря влітку 2009 року.

 


 

НАВЧАЛЬНІ КУРСИ В МОНАСТИРЯХ

 

 

У кожному монастирі щороку влітку, проводяться курси для юнаків шкільного віку. Під час цих курсів, молоді хлопці мають змогу ознайомитись з монастирським способом життя, його ідеалами та цінностями.

Такі заходи проводяться з метою допомогти молодому поколінню зреалізувати своє особисте християнське покликання, яке вкладає Господь у серце кожної людини. В монастирі, протягом цього часу, юнацтво має змогу поглянути на своє життя з іншої сторони і це, дуже важливо, якщо йдеться про вибір свого майбутнього.

Якщо у когось зароджувалась думка присвятити своє життя Богові, проживання в монастирі допомагає розвинутись цьому покликові, та ознайомитись з монашим життям.

Юнаки беруть участь у монастирських щоденних богослужіннях, слухають духовні науки, спілкуються з ченцями, проводять різні молодіжні конкурси й т.д.

 

 


 

МОЛОДІЖНІ ТАБОРИ

 

 

Кожного року під час літніх вакацій, ченці Провінції св. Миколая організовують молодіжні табори для молоді.

Зазвичай, є два тури таких таборів. Один тур проводиться при одному з монастирів Провінції. Другий – в природних умовах (в горах, при гірських санаторіях, тощо).

В даних молодіжних заходах поєднується духовний елемент з відпочинковим. Молодь не лише збирається, щоб відпочити, завести нові знайомства та провести час в новому середовищі, але й для того, щоб духовно збагатитися. Щодня усі беруть участь у Божественній Літургії, під час якої виголошується наука на тему актуальної проблематики сучасної молоді. Крім того, на протязі дня, є ще й інші духовні частини у програмі табору.

В основному, у цих молодіжних таборах бере участь молодь з монастирських василіанських парафій Провінції, оскільки для молоді з інших парафій Мукачівської греко-католицької єпархії, організовують літні табори на єпархіальному рівні.

Тим не менше, з впорядкуванням деяких формальностей та за погодженням відповідної влади, у молодіжних таборах, які організовують ченці Провінції св. Миколая, можуть узяти участь усі бажаючі.

 


 

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА МОЛОДІЖНІ ЗАХОДИ У ПРОВІНЦІЇ

 

 

Високопреподобний Отець Мелетій Рішко ЧСВВ

 

 

Контактна інформація:

Впр. о. Мелетій Рішко ЧСВВ

(+38) 097-933-19-13

Монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці

с. Бороняво

вул. Монастирська, 36

Хустський р-н.

Закарпатська обл.

 

За інформацією можна звертатись до будь-якого монастиря у Провінції Св. Миколая.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції