Мета Чину

 

 

 

Мета Чину полягає:

– в шуканні у всьому Божого вподобання та

– в освяченні Ченців шляхом досконалого наслідування прикладу життя і вчення Господа нашого Ісуса Христа, практикуванням євангельських рад послуху, чистоти й убожества, згідно із «Повчанням святого Отця нашого Василія Великого», духом святого священномученика Йосафата й митрополита Йосифа Велямина Рутського та Статутом Чину, присвячуючись осягненню досконалої любові на службу Царству Божому для розвитку Церкви і спасіння світу.

 

 

Особливим завданням Чину є:

– посвячувати себе контемплятивному життю і служінню Церковного Правила,

– здійснювати всесторонню душпастирську працю,

– захищати та укріплювати єдність між християнами,

– а також надавати Христовій Церкві відданих і кваліфікованих ченців, на зразок святого Василія Великого, святого Йосафата й інших василіянських мучеників, ісповідників та праведників.

 

 *******

 

 

  • Василіянський Чин Святого Йосафата – це чоловічий клирицький Чин папського права, який належить до візантійської церковної традиції та присутній в різних Церквах свого права. Чин є церковною юридичною особою з усіма канонічними наслідками.

 

  • Чин складається:

з Головного осідку в Римі і різних Провінцій, а Провінції ‒ з Чернечих осідків; усі вони силою самого права є юридичними особами, наділеними необхідними реквізитами для здійснення своєї діяльності з усіма канонічними і цивільними наслідками.

 

  • Верховна влада Чину

Василіянський Чин – як Чин папського права – є вийнятий з-під керівництва місцевої Ієрархії та підлягає Римському Архієреєві як своєму Верховному Настоятелеві, який має найвищу, повну, безпосередню і загальну звичайну владу в усій Церкві.

У своєму внутрішньому керівництві і чернечій дисципліні Чин підпорядковується безпосередньо і виключно Апостольському Престолові, тобто, крім Римського Архієрея, також іншим інституціям, які від його імені та його владою виконують доручений їм уряд для добра всієї Церкви.

 

  • Влада Чину

На чолі всього Василіянського Чину, його життя й праці стоїть Протоархимандрит зі своєю Радою.

Протоархимандрит і Генеральні Радники творять Головну Раду, а Головна Рада разом із Генеральним Економом і Генеральним Секретарем становить Головну Управу Чину.

Від імені Чину може говорити тільки Генеральна Капітула або Головна Управа через Протоархимандрита, а не поодинокі Ченці.

 

  • Головний осідок Чину – це Монастир у Римі, який є Осідком Головної Управи, а також церковною і цивільною юридичною адресою Чину. Головна Управа Василіянського Чину Святого Йосафата визнана Італійською державою як церковна організація і зареєстрована як юридична особа.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції