Smaller Default Larger

Чернече формування

 

ЧЕРНЕЧЕ ФОРМУВАННЯ

 

Чернече формування – це систематичний шлях аскези і пізнавання, який здійснює Чернець у Василіянському Чині. Воно охоплює вступний курс до василіянського чернечого життя, новіціят, період тимчасової професії та постійне поглиблення чернечого життя.

 

Чернече формування на всіх своїх етапах відбувається згідно з нормами Статуту Василіянського Чину в дусі «Повчання святого Отця нашого Василія Великого» відповідно до навчання Учительського Уряду Церкви за планами і програмами, законно встановленими та затвердженими.

Загальний план василіянського формування затверджує Генеральна Капітула Чину.

 

ПОСТІЙНЕ ПОГЛИБЛЕННЯ ЧЕРНЕЧОГО ЖИТТЯ

 

Кожний Чернець з довічною професією, закінчивши студії, через конкретні вимоги та нові обставини життя і служіння, задля вірності євангельським ідеалам слідування за Христом і гармонійного поєднання апостольської діяльності з духовним вдосконаленням, з наполегливим старанням і вживанням необхідних засобів звершує своє духовне, доктринальне й практичне формування протягом усього життя, щоб відбувався його постійний особовий, спільнотний, церковний і апостольський поступ у посвяті Богові Отцеві в Святому Дусі.

Протоігумен за згодою своєї Ради призначає відповідального за постійну формацію у Провінції та затверджує програму постійної формації, підготовлену цим відповідальним.

Ченці докладають зусиль, щоб розвивати й поглиблювати свої знання і використання священних наук, беручи участь у курсах, програмах постійного формування та реалізуючи особисті ініціативи, затверджені компетентним Настоятелем .

Ченці не занедбують також здобування світських знань, особливо тих, які тісно пов’язані зі священними науками, що личить мати освіченим людям.

 

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції