Smaller Default Larger

Вступний курс

 

ВСТУПНИЙ КУРС ДО ВАСИЛІЯНСЬКОГО ЧЕРНЕЧОГО ЖИТТЯ

 

Вступний курс до василіянського чернечого життя дає кандидатові можливість ознайомитись з особливостями чернечого життя у Чині, а Чинові дозволяє оцінити покликання кандидата, з’ясувавши, зокрема, чи він морально, психічно, фізично й інтелектуально надається до василіянського чернечого життя.

 

На вступний курс до василіянського чернечого життя може бути прийнятий католик будь-якого обряду, який бажає служити Богові способом, притаманним Василіянському Чинові, керується чесним наміром і здатний вести чернече життя.

Кандидат повинен мати повних 16 років і не повинен мати правових перешкод, які стосуються новіціяту.

 

Кандидат має пред’явити такі документи:

1. свідоцтво про народження, Хрещення і Миропомазання;

2. автобіографію;

3. характеристику, що свідчить про добру поведінку, видану його парохом;

4. останній шкільний атестат або диплом з набутою кваліфікацією;

5. медичну довідку про стан фізичного і психічного здоров’я;

6. довідку про громадянський стан;

7. свідоцтво про свячення, якщо йдеться про священнослужителя;

8. письмову характеристику від єпархіального Єпископа, якщо йдеться про єпархіального священнослужителя, від Ректора семінарії чи Настоятеля, якщо йдеться про кандидата, який раніше навчався у семінарії або вже був у якомусь чернечому Інституті .

 

Усі документи, які стосуються кандидатів та новиків, зберігаються в архіві Провінційної Управи, а їхні копії – в архіві новіціяту.

Протоігумен, на підставі пред’явлених документів і вислухавши думку принаймні одного із своїх Радників, приймає кандидатів. Їх може прийняти також Вчитель новиків, після того, як вислухає думку Настоятеля Чернечого осідку або одного із його Радників, після чого повідомить Протоігумена про це прийняття.

Той, хто вступає до Чину, подає на ім’я Протоігумена письмове прохання про прийняття на вступний курс до василіянського чернечого життя.

Кандидат пише також окрему заяву, у якій засвідчить, що не буде вимагати ніякої винагороди за будь-яку працю протягом вступного курсу.

 

Вступний курс відбувається в Осідку новіціяту під проводом Вчителя новиків, який організовує літургійно-молитовне життя кандидатів, їх навчально-виховний процес, працю й відпочинок згідно з нормами Статуту.

Під час вступного курсу кандидат повинен пройти медичне обстеження, про що подбає Вчитель новиків.

Вступний курс триває повний і безперервний рік.

Якщо є важливі причини, Протоігумен, вислухавши думку Вчителя новиків або провідника, порадившись зі своєю Радою, може скоротити тривалість вступного курсу, але щоб він тривав принаймні дев’ять місяців.

Протоігумен, з пропозиції Вчителя новиків і порадившись зі своєю Радою, може продовжити тривалість вступного курсу, але не більше, як ще на один рік.

Кандидат може вільно покинути вступний курс у будь-який момент, подаючи письмову заяву про своє рішення Вчителеві новиків. У разі, якщо кандидат самовільно і без повідомлення покинув Осідок новіціяту, Вчитель новиків, склавши про це акт, виключає його із вступного курсу.

Вчитель новиків може зі слушної причини відпустити кандидата із вступного курсу, письмово повідомивши про це Протоігумена, вказавши причини такого відпущення.

 

Перед завершенням вступного курсу кандидат, який бажає вступити до новіціяту, пише на ім’я Протоігумена прохання про прийняття його в новіціят.

Вчитель новиків разом із двома екзаменаторами, призначеними Протоігуменом, проводять оцінювання кандидатa. Якщо результат буде позитивним, то вони пропонують допустити його до новіціяту .

Протоігумен допускає кандидата до новіціяту, порадившись зі своєю Радою та вислухавши думку Вчителя новиків і екзаменаторів.

Кандидат готується до прийняття в новіціят триденними роздумами і молитвами.

 

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції