Smaller Default Larger

Душпастирська праця

 

 

Завданням Василіянського Чину, згідно Статуту, є катехизація та проповідування Божого Слова. Тому, Чин приготовляє Ченців до апостольської праці, курсами риторики, душпастирського богослов’я, методології місій і реколекцій.

За прикладом святого Йосафата, який потвердив це завдання Чину своїм мучеництвом, ченці-василіяни у душпастирській праці приділяють особливу увагу єдності Церкви.

У Провінції святого Миколая, при більшості монастирів є парафії – спільноти вірних, утворені в Мукачівській греко-католицькій єпархії, пастирська опіка над якими доручена призначеним для цього ієромонахам та їхнім сотрудникам. Ченці деяких монастирів обслуговують сусідні парафії, або допомагають єпархіальним священикам у їх обслузі.

Крім того, кожен монастир відвідують паломники, яким обслугу забезпечують місцеві ченці.

 


 

КАТЕХИЗАЦІЯ

 

 

При кожному монастирі перед прийняттям святих Тайн, ченці проводять вірним катехизацію. Такі катехези проводяться перед:

  • святою Тайною Хрещення і Миропомазання,
  • першим урочистим прийняттям святого Причастя,
  • святою Тайною Подружжя.

Катехизації проводяться також у місцевих школах та навчальних закладах, як також при монастирі з парафіяльною молоддю та дітьми.

 


 

АПОСТОЛЬСТВО МОЛИТВИ

 

 

При монастирях Провінції діють молитовні спільноти „Апостольство молитви”. Кожна з таких спільнот має свого ревнителя та проводить періодичні зібрання, як також, молиться у визначених щомісяця намірах Церкви.

Апостольство молитви - це релігійне товариство. Приналежні до цього товариства християни, мають за ціль спасіння власної душі і допомогу у спасінні других через молитву в злуці з Пресвятим Ісусовим Серцем.

Апостольство молитви має три ступені:

  1. Пожертвувати кожного ранку свої думки, слова, вчинки й терпіння в цьому намірення, що в ньому жертвується за нас Ісус Христос у Службі Божій.
  2. Крім обов'язків 1-го ступеня члени відмовляють кожного дня 1 - "Отче наш" і 10 - "Богородице Діво" в цьому наміренні, що його призначає Святіший Отець на кожний місяць.
  3. Крім обов'язків 1-го і 2-го ступеня члени приступають раз у місяць або раз в тижні до Св. Причастя в тому наміренні, щоб перепросити Христа Чоловіколюбця за зневаги, що їх Він зазнає у Пресвятій Євхаристії.

У перші п’ятниці місяця, у монастирських парафіях, місцеві ієромонахи відвідують з Пресвятою Євхаристією немічних членів Апостольства Молитви, які не в стані своїми силами відвідати храм та приступити до Святих Тайн.

 

КООРДИНАТОР АПОСТОЛЬСТВА МОЛИТВИ У ПРОВІНЦІЇ

 

 

Високопреподобний Отець Даниїл Дербаль ЧСВВ

 

 


 

МОЛІННЯ НАД ХВОРИМИ І НЕМІЧНИМИ

 

 

У кожному монастирі Провінції проводяться моління над хворими й немічними.

Осередком цієї молитовної діяльності є Боронявський монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці (Хустський р-н.). Молитви за оздоровлення проводяться тут 13 числа кожного місяця. В цей день можна приступити до святих Тайн Покаяння і Євхаристії, взяти участь у Божественній Літургії, спільній та поосібній молитві над хворими, помазанні святим єлеєм та окропленні свяченою водою.

Такого роду моління проводяться у кожному монастирі відповідно до потреб і звернень.

 

 


 

ХРЕСНІ ДОРОГИ

 

 

Страждання Ісуса Христа і його смерть, залишили в Церкві незатертий слід. Останні години життя Спасителя стали предметом роздумів і молінь для християн. А хресну дорогу, якою він йшов на Голготу, почали символічно відтворювати у різних місцевостях. Згідно із традицією Церкви, по дорозі на місце нашого відкуплення, з Ісусом Христом відбулося чотирнадцять подій, які стали джерелом, з якого люди й досі черпають сили для витривалості на своїй життєвій дорозі.

При василіанських монастирях Провінції Святого Миколая, такі символічні хресні дороги, мають особливе значення.

Напередодні відпостових святкувань, звершується по хресних дорогах хід з роздумами про ту чи іншу подію, що сталася в день розп’яття і смерті Ісуса Христа.

У Малоберезнянському монастирі, такі хресні дороги проводяться не лише перед великими відпустовими празниками, але у кожну останню неділю місяця. В цей день у даному монастирі є можливість глибше замислитись над своїм життям у світлі Христових страждань, смерті й воскресіння.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.