Smaller Default Larger

Завершення ювілею 400-річчя ЧСВВ і 120-річчя його присутності та місії в Бразилії

 

Протягом 2017 року Чин Святого Василія Великого відзначає в усіх країнах, де проживають ченці цієї чернечої спільноти, ювілей 400-річчя від його заснування, а Бразильська Провінція Святого Йосифа відзначає також 120-річчя своєї присутності у Бразилії.

Симпозіум з нагоди ювілею Василіянського Чину в Клужі – Румунія

 

Тісний зв’язок історії Чину Святого Василія Великого та Румунської Греко-Католицької Церкви, з’єднаної з Римом, був предметом осмислення під час Симпозіуму в м. Клужі, Румунія, присвяченому відзначенню ювілейного року Василіянського Чину.

Міжнародна наукова конференція на історичному факультеті Національного Університету Литви присвячена Святотроїцькому храму і монастирю у Вільнюсі XIV-XIX ст.

 

24 листопада 2017 р., на історичному факультеті Національного Університету Литви, відбулась міжнародна наукова конференція присвячена Святотроїцькому храму і монастирю у Вільнюсі XIV-XIX ст.

Упокоївся в Господі Високопреподобний отець Христофор Войтина, ЧСВВ, із Провінції Успіння Пресвятої Богородиці у США

 

В неділю 22 жовтня 2017 року в лікарні в Нью-Йорку, США, упокоївся в Господі на 88-му році життя, 65-му чернечого покликання та 57-му священичого служіння Високопреподобний отець Христофор Василь Войтина (Christopher Basil Woytyna), ЧСВВ, чернець Провінції Успіння Пресвятої Богородиці у Сполучених Штатах Америки, Протоігумен цієї Провінції в 1992-2000 роках.

 

Зі святими упокой, Христе, душу слуги Твого!

Вічна йому памʼять!

Монаший хор «Deisis» Василіянського інституту у Брюховичах взяв участь у XVII Міжнародних концертах церковної музики

 

Вже традиційно в місяці жовтні у м. Ґіжицьку в Польщі відбуваються концерти церковної музики. У цьогорічних XVII Міжнародних концертах церковної музики 7-8 жовтня 2017 р., організованих управою Мазурського відділу Об’єднання українців у Польщі спільно з греко-католицькою парафією в м. Ґіжицьку, якою опікуються отці василіяни з монастиря Святого Архистратига Михаїла у м. Венгожево, взяли участь тринадцять хорів з України, Польщі й Литви, більше половини з яких виступили на концертах вперше. Вперше участь у цьому фестивалі церковної музики взяв і василіянський монаший хор «Deisis» студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського у Брюховичах (Львів, Україна).

 

@Mail.ru