Smaller Default Larger

Навчання

 

Формування посвяченого та приготованого чернечого персоналу, із завданнями апостоляту і навчання, є обов’язком, який Чин прийняв на себе за натхненням святого Йосафата та відповідно до «Правил» Митрополита Йосифа Рутського.

Деякі Ченці, відповідно до їхніх здібностей та потреб Чину і Церкви, вивчають предмети, які не скеровані на приготування до святої Тайни Священства.

 

1. Кандидати на навчання

Кандидатами на навчання є, як правило, Ченці з тимчасовою професією, які, на думку Вчителя новиків та інших екзаменаторів, наділені даними, які потрібні для успішного навчання.

До компетенцій Протоігумена, за згодою його Ради, із власної ініціативи чи на прохання зацікавлених, належить пропонувати на навчання Ченців, які мають необхідні здібності, скеровувати і супроводжувати їх аж до закінчення спеціалізованого вишколу, беручи до уваги потреби Чину і Церкви.

 

2. Організація навчання

Протоігумен за згодою своєї Ради відбирає кандидатів на навчання. Для цього він користується допомогою Вчителя новиків та інших екзаменаторів, призначених ad hoc цією ж владою.

Протоігумен слідкує за приготуванням до священнослужіння і за навчанням студентів, оцінюючи їхні характеристики й атестати про навчання.

Крім цього, він регулярно відвідує Осідок студій, щоб завжди бути поінформованим щодо умов і проблем Осідку студій.

У цих завданнях йому допомагають Ректор і Керівник студій.

 

3. Інститути, які відвідують Ченці-студенти

Осідки, які, як правило, відвідують Ченці-студенти:

1. Осідок студій власної Провінції, якщо такий існує;

2. Осідки студій інших Провінцій;

3. Семінарії як у власній, так і в інших Провінціях;

4. Університети, затверджені церковною владою, як у власній, так і в інших Провінціях;

5. Римські інститути і семінарії.

 

4. Навчальна програма

Звичайна навчальна програма для Ченців-студентів включає:

1. закінчення середньої школи для тих Ченців, які цього не зробили перед новіціятом. Це потрібно виконати відразу після закінчення новіціяту;

2. один вступний рік до богословсько-філософських студій;

3. богословсько-філософське формування, необхідне для допущення до дияконських і пресвітерських свячень;

4. повний курс риторики і курси пасторального богослов’я, методології місій і реколекцій для кандидатів до свячення.

Програма повинна дотримуватись норм Кодексу Канонів Східних Церков, загальних основ виховання і католицького формування, церковних документів, що стосуються формування священнослужителів, традицій Церков свого права, до яких належать студенти, традицій Чину і Статуту. Програма повинна повністю виключати предмети, які суперечать доктрині та авторитетові католицької Церкви.

Відповідно до потреб і програм Чину, додаються інші дисципліни, факультативні чи додаткові, такі як: курси літургійних мов, сучасних мов, економіки, інформатики, засобів суспільної комунікації та інші.

 

5. Ченці-студенти

Ченці-студенти дотримуються навчальної програми, визначеної Протоігуменом на пропозицію Керівника студій, згідно з вимогами Церкви і Чину.

Відвідують інститут, визначений Протоігуменом.

Відвідують факультативні курси, які рекомендує Керівник студій.

Якщо відвідують семінарію або державний університет, мешкають там, де призначить Протоігумен.

Студенти, які відвідують семінарію або державний університет, повинні проживати в чернечому Осідку, який знаходиться у тій місцевості, де вони навчаються, або поблизу, і підлягають Настоятелеві Монастиря і особі, яку він призначить.

Ченці-студенти повинні сумлінно дотримуватись Правильника чернечого Осідку, в якому вони проживають, особливо того, що стосується спільнотного життя, літургійних та духовних практик.

Вони повинні з почуттям відповідальності виконувати свої чернечі і студентські обов’язки.

Повинні розсудливо, з розпізнаванням і почуттям відповідальності вживати засоби комунікацій, які використовують у цілях навчання.

Перш за все, вони є Ченцями, і тому повинні пам’ятати, що чернечі практики і формування мають пріоритет над будь-якими іншими заняттями.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції