Smaller Default Larger

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб у мережі «Інтернет»

 

Ця Інструкція має на меті окреслити відповідні норми, які допомагатимуть церковним структурам та інституціям, духовенству, богопосвяченим особам УГКЦ проголошувати Боже Слово та християнські цінності в суспільстві. Інструкцію затверджено на трирічний випробувальний термін із 3 серпня 2020 року Постановою №2 85-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

Всесвітній День молитви за покликання: не відводити погляд від Христа

 

Вдячність, мужність, втома і прослава – ці слова стали основою Послання Папи з нагоди Всесвітнього Дня молитви за покликання. Святіший Отець пропонує замислитися над євангельським уривком про Христа, що ходить по воді й втихомирює бурю.

«Його ранами ми зцілені…» (Іс. 53, 5): Звернення єпископів УГКЦ до духовенства про зцілення ран війни

 

Щоб знайти відповіді на найскладніші питання, пов’язані з подоланням болю та наслідків війни, душпастир має пильно вдивлятися поглядом віри в постать стражденного Праведника, який на своєму прикладі демонструє шлях до переосмислення страждання, до преображення зраненого людського серця та всього суспільства. У царині відновлення зраненого війною українського народу сьогодні дуже багато залежить від парафіяльного священника.

Звернення Єпарха Мукачівського стосовно молитовної практики на місяць травень

 

  • Звернення владики Мілана Шашіка, Єпископа Мукачівського стосовно молитовної практики на місяць травень.

Великоднє послання «Urbi et Orbi» Папи Франциска

 

В Неділю Пасхи, 12 квітня 2020 р., Папа Франциск відслужив Святу Месу на катедральному престолі базиліки Святого Петра, по завершенні якої літургійний збір проспівав молитву «Царице Неба». Опісля з-перед головного престолу звернувся до міста Риму та світу з великоднім посланням:

Дорогі браття й сестри, благодатної вам Пасхи!

Нехай замовкне волання смерті! Великодня проповідь Папи Франциска

 

Ввечері, 11 квітня 2020 р., Папа Франциск очолив у базиліці Святого Петра у Ватикані Святу Месу Пасхального чування, під час якої виголосив наступну проповідь:

Пасхальне привітання Владик Мукачівської греко-католицької єпархії – 2020

 

  • Вірникам Мукачівської греко-католицької єпархії і всім людям доброї волі

 

Дорогі браття у священстві,

преподобні браття і сестри у монашестві,

дорогі брати і сестри у Христі!

Христос воскресе! Воістину воскресе!

 

«БАДЬОРТЕСЯ! Я БО ПОДОЛАВ СВІТ» (Ів. 16, 33), – так говорить Господь наш Ісус Христос у своєму Євангелії. Цей світ з усією своєю силою, з потугою римського закону, що був стержнем імперії, та міццю юдейської релігії, що була потужною силою народу, засудив Христа на смерть. Первосвященики, фарисеї й книжники видали Христа Пилатові, і їхнім спільним рішенням винесено смертний вирок для Подателя Життя. Але Ісус Христос переміг світ, переміг смерть, гріб та воскрес із мертвих Переможцем. Це є Добра новина, яку Церква проголошує впродовж усієї своєї історії: «ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!!!»

Дорогі брати і сестри, протягом своєї історії людство часто переживає численні незгоди, землетруси, епідемії, війни тощо, в яких смерть пожинає свої плоди. «Князь світу цього» (Ів. 16, 11), озброєний цими засобами залякування, намагається ввести стадо Боже в паніку страху перед смертю, до безнадії. Однак, християнська надія – це дар Бога, теологічна чеснота, непохитне переконання в тому, що Бог любить нас, своє створіння, незалежно від обставин, і що врятує нас від вічної смерті, загибелі. Коли у світі панує страх перед чимось невідомим, що загрожує людському життю, так як перед новою епідемією, багато людей потрапляє в паніку, втрачає надію. Ми – діти Божі і браття по плоті Ісуса Христа, тож не втрачаймо надії! Всю Велику Чотиридесятницю Церква заохочує нас до слухання Слова Божого та до невтомної молитви. Ці настанови повинні стати для нас немовби щоденним хлібом. Отож, заохочуємо Вас до невтомної молитви про те, щоб Божа рука оберігала нас завжди від всякої зарази. Взиваймо разом «от всякія напасти, от гла́да, губи́тельства, труса, пот ́о́па, гра́да, огня́, меча́, нашествія ́ іноплеменник і междоус ́о́бния бра́ні ізбави нас, Господи». І нехай слухання Слова Божого допоможе нам покласти нашу надію на Христа, бо Він переміг світ з усіма його «напастями». Заохочуємо також усіх Вас бути дисциплінованими, дотримуватися усіх правил особистої гігієни, дотримуватися норм, які нам пропонують відповідні органи.

Бажаємо Вам, доброго та мирного переживання Христової Пасхи. Пам’ятаймо, що найважливіше у цих празниках є святкування світлого Воскресіння Господнього. Розділяймо цю радість з іншим, незважаючи на відстань, чи на неможливість особистої зустрічі. Огорнімо цією радістю всіх наших близьких та знайомих.

Заохочуємо Вас до мужності, щоб не боятися спільних молитов в родинному колі, як в «домашній церкві» де головою є батько родини. Пам’ятаймо про те, що все є в руках Божих. Він є Господь всього видимого і невидимого. Христос бо до нас всіх говорить: «Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть; а бійтесь радше того, хто може погубити душу і тіло в пеклі. Хіба не за шага продається пара горобців? А проте ні один із них не впаде на землю без волі Отця вашого. А вам же все волосся на голові пораховано! Не бійтесь, отже: ви вартніші за багатьох горобців!» (Мт 10. 28-32)

Бажаємо Вам, дорогі, такої пасхальної віри і довіри Богові, надії на воскреслого Господа і сили Святого Духа в подоланні атак світу. Нехай жодні негоди не заглушать в наших серцях пасхальної радості з Перемоги нашого Господа.

 

З архієрейським благословенням,

Ваші у Христі

 

Владика Мілан

Єпископ Мукачівський

 

Владика Ніл

Єпископ-помічник

 

 

 

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції