Smaller Default Larger

Чернече формування

 

Чернече формування – це систематичний шлях аскези і пізнавання, який здійснює Чернець здійснює Чернець у Василіянському Чині.

Воно охоплює:

  • вступний курс до василіянського чернечого життя,
  • новіціят,
  • період тимчасової професії,
  • постійне поглиблення чернечого формування.

 

Чернече формування на всіх своїх етапах відбувається згідно з нормами Статуту Василіянського Чину в дусі «Повчання святого Отця нашого Василія Великого» відповідно до навчання Учительського Уряду Церкви за планами і програмами, законно встановленими та затвердженими.

Загальний план василіянського формування затверджує Генеральна Капітула Чину.

 

 *******

 

Постійне поглиблення чернечого формування

 

«Нашою ціллю є уподібнення до Бога, наскільки це можливо людській природі, але нема подібності без пізнання, а пізнання походить від навчання».

(св. Василій Великий)

 

  • Кожний Чернець з довічною професією, закінчивши студії, через конкретні вимоги та нові обставини життя і служіння, задля вірності євангельським ідеалам слідування за Христом і гармонійного поєднання апостольської діяльності з духовним вдосконаленням, повинен з наполегливим старанням і вживанням необхідних засобів звершувати своє духовне, доктринальне й практичне формування протягом усього життя, щоб відбувався його постійний особовий, спільнотний, церковний і апостольський поступ у посвяті Богові Отцеві в Святому Дусі.

 

Протоігумен за згодою своєї Ради повинен призначити відповідального за постійну формацію у Провінції та затвердити програму постійної формації, підготовлену цим відповідальним.

Ченці докладатимуть зусиль, щоб розвивати й поглиблювати свої знання і використання священних наук, беручи участь у курсах, програмах постійного формування та реалізуючи особисті ініціативи, затверджені компетентним Настоятелем .

Ченці не повинні занедбувати також здобування світських знань, особливо тих, які тісно пов’язані зі священними науками, що личить мати освіченим людям.

 

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції