Smaller Default Larger

Вшанування Покровителів Василіянської Провінції Свв. Апп. Петра і Павла в Румунії

 

Багато віруючих, які прибули з різних сторін, заповнили у четвер 29 червня 2017 року подвір’я василіянського монастиря у місцевості Прілог (Prilog), повіт Сату-Маре, Румунія, щоб вшанувати двох верховних апостолів Петра і Павла. Це місце, яке Бог благословив через чоловіка, якого називали «дядько Міхай», ченця василіянина Міхая Неамцу, який народився тут і жив у часи переслідування Церкви у будинку на території монастиря, присвятивши своє життя емоційному і фізичному зціленню кожної людини, яка переступала його поріг.

Святу Літургію об 11:00 годині відслужив Високопреосвященний владика Васіле Бізау, єпарх Марамуреша, із ним співслужили протопресвітер Оашського деканату о. Якоб Файєр, о. Протоігумен Провінції в Румунії Йоан Лавріан Дабок, ЧСВВ, ігумен монастиря у Прілог Ерміл Александру Журжа та інші священики, які були запрошені на свято.

У проповіді під час Святої Літургії владика Васіле говорив про християнську поставу, на прикладах двох апостолів Петра і Павла. «Петро, бувши рибалкою, залишив усе і пішов услід за Ісусом, навчаючись кожного дня, що значить бути апостолом; так само і ми можемо кожного дня дізнаватися, як нам бути християнами... гарно, коли в нашому житті відбувається безперервний прогрес», – відзначив архиєрей. Знаючи про рішучий і сильний темперамент Петра, який іноді пробує говорити перед тим, як вислухає думку Спасителя, Ісус каже йому: «Іди за мною! » Не вказує шлях, по якому той має іти, але запрошує іти за Ним... Так християнин повинен сьогодні йти вслід за Богом, навіть коли мова йде про страждання, – зазначив владика. Щодо Павла, він став апостолом, незважаючи на те, що не зустрів Ісуса під час його земного життя, але тільки після Воскресіння, на дорозі в Дамаск. Ісус перемінив Павла з гонителя християн на апостола народів... Подібно до апостолів, наше життя, якщо ми живемо в Христовій любові, перемінюється із дня в день... ми вчимося бути добрішими, терпеливішими, мудрішими, – сказав ієрарх.

Чернечий Чин Святого Василія Великого відзначає ювілейний рік, маючи на увазі, що його започаткування в тій формі, в якій він існує сьогодні, відбулося у 1617 році, 400 років тому. Важливим був на закінчення Святої Літургії момент молитви для отримання Повного відпусту, який Святіший Отець Франциск надав з нагоди ювілейного року Василіянського Чину. Після цього відбулася панахида за упокій ченців, похованих на цвинтарі в монастирі у Прілог: це брат Міхай Неамцу (дядько Міхай), сестра Ана Неамцу, о. Філіп Красіун, о. Леон Боб.

У цю річницю Чину о. Протоігумен Йоан Лавріан Дабок сердечно запросив віруючих і духовенство молитися за чернечі покликання, нагадавши Христові слова: «Жнива великі, та робітників мало» (пор. Мт. 9,37). Він також подякував усім за участь і вручив медалі ювілею 400-ліття Василіянського Чину Преосвященному владиці Василю, о. деканові Якобу та всім присутнім священикам, головам спільнот Братство Пречистої Діви Марії та Третій Василіянський Чин і тим, які підтримують і допомагають при кожній нагоді монастирю Василіянського Чину в с. Прілог.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити