Smaller Default Larger

Посвячення храму Собору Пресвятої Богородиці при Василіянському Інституті Філософсько-Богословських Студій у Брюховичах

 

У неділю 2 грудня 2018 р. Б., Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив храм Собору Пресвятої Богородиці при Василіянському Інституті Філософсько-Богословських Студій у Брюховичах та очолив першу Архієреську Божественну Літургію у цій василіянській святині.

З Блаженнішим Святославом співслужили Єпископи УГКЦ: владика Ігор (Возьняк), Митрополит Львівський, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Іриней (Білик), Канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі, владика Даниїл (Козлінський), Правлячий архиєрей єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині, владика Богдан (Данило), Єпарх Пармський (США), владика Дмитро (Григорак), Єпарх Бучацький, владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийський, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, владика Михайло (Бубній), Екзарх Одеський, владика Петро (Лоза), Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

В чині освячення та співслужінні Літургії взяли участь численні отці Василіянського Чину Св. Йосафата на чолі з Протоархимандритом о. Ґенезієм Віомаром та ієромонахами Генеральної Управи: о. Йоанікієм Чверенчуком (Генеральний Вікарій) та о. Діонисієм Заведюком (Головний Радник). Зокрема були присутні: місцевий Протоігумен о. Йоан Школик, Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні о. Андрій Белеканич, Протоігумен Провінції Покрови Пресвятої Богородиці у Польщі о. Миколай Козіцький, Настоятелі та Ієромонахи Василіяни, ректори семінарій й навчальних закладів УГКЦ, духовенство двох обрядів Католицької Церкви в Україні, фундатори та доброчинці і вірні з прилеглих й дальших околиць.

У своїй гомілії Блаженніший Святослав зазначив: «Євангелист Лука благовістує про Бога, який спішить на допомогу найслабшому, найменшому і тому, якого відкинули й забули». У недільному Євангелії, яке розповідає про оздоровлення скорченої жінки, «Бог спішить на поміч перш за все тому, хто найбільше відчуває свою немічність». Проповідник закликав: «Нам треба не так покладатися й вірити у власні сили, як вірити в присутність й діяльність Божої сили між нами!»

 

 

«Ми бачимо, як цього тижня Україну вкотре потрясло велике цунамі недовір’я. Навіть перед лицем великої загрози – можливого прямого вторгнення на територію України – українці не вірять». Продовжуючи говорити про цю тенденцію, Архиєрей зауважив: «Я думаю, що образ цієї скорченої жінки – це образ скорченої, зв’язаної недовір’ям України».

«Господь Бог хоче сьогодні нам сказати: "Мій народе, довіртеся перш за все мені". Бо вірити в Бога – означає перш за все довіритися Йому. Так як ми сьогодні мощами святих відкрили окремим обрядом двері цього храму, так сьогодні Боже Слово закликає кожного з нас відкрити двері довір’я до Бога, і тоді ми відчуємо, що Царство Боже є між нами». Бо тільки Господь «є нашим Богом свободи, гідності й повноти людського життя».

Відкриваючи перспективу українського народу, Архиєрей закликав: «Вартує бути віруючою людиною, бо це єдина сила, яка відкриє нам двері в майбутнє».

Говорячи про освячення храму і престолу, Глава УГКЦ сказав, що «престол є видимим знаком діяльності присутності воскреслого Спасителя між нами». Ця присутність має особливе завдання у середовищі, де навчається монашество. Воно полягає у довір’ї ченців семінаристів своїм духівникам і настоятелям, а також у тому, щоб настоятелі довіряли своїм співбратам. «Тоді така спільнота, яка живе вірою в Бога, може взаємним довір’ям бути настільки сильною, що переможе будь-які труднощі. І ця віра в Бога і довір’я до співбрата є необхідними елементами виховання, зростання у вірі, духовного поступу, навчання богослов’я та зростання в Божій благодаті».

Крім того, Проповідник подякував усім доброчинцям храму, «бо коли жертводавець щось жертвує, то це є теж знак довір’я, що його кошти будуть правильно використані». Тому сьогодні ця довіра себе показала й оправдала.

На завершення гомілії Архиєрей зазначив: «Нехай цей храм, який ми сьогодні сповняємо Божою славою і посвячуємо на честь Пречистої Діви Марії, стане марійською школою віри в Бога і довір’я до ближнього».

В кінці Божественної Літургії Блаженніший Святослав привітав і подякував усім присутнім владикам, монашеству, духовенству й вірним. Крім того, Глава УГКЦ подарував ректору Василіянського інституту ікону з княжого Галича, копію Чудотворної Крилоської Богородиці, яка довгий час зберігалася у церковці св. Василія на фундаментах Успенського собору.

Подяку Главі УГКЦ висловив генеральний настоятель Василіянського Чину о. Генезій Віомар, ЧСВВ, та Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ, який від щирого серця висловив вдячність доброчинцям і всім, хто в різний спосіб приклався до створення храму. Крім того, о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, презентував ікону «Скинія, що зветься святая святих», яка належить до київської іконописної школи. Ректор виявив сподівання, що вона стане також покровителькою Брюхович.

Глава УГКЦ пригадав про заклик Синоду Єпископів УГКЦ щодо усильної молитви й посту за Україну і тих українців, які знаходяться у полоні. Тому на завершення присутні помолилися за Україну, а також за чесні й справедливі вибори.

 

 

  • Використані дані та матеріали з: news.ugcc.ua та osbm.in.ua
  • Фото: о. Франціск Онисько ЧСВВ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити