Smaller Default Larger

Складення Довічної чернечої професії у Боронявському монастирі Отців Василіян

alt

22 червня 2014 р., в Другу неділю після Зіслання Святого Духа, коли в Церкві відзначається Свято Пресвятої Євхаристії, у Василіянському монастирі в с. Бороняво (Хустський р-н., Закарпатська обл.), двоє ченців-василіян: брат Еміліян Віталій Гавей з Провінції Святого Миколая в Україні та отець Іриней Дмитро Бабинець з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, склали Довічні Обіти Послуху, Чистоти і Убожества у Василіянському Чині Святого Йосафата та пообіцяли постійно залишатися у цьому Чині аж до смерті, а також пообіцяли Римському Архієрею, Христовому Наміснику, постійну вірність і підлеглість, та що жодним способом не будуть намагатися осягнути будь-який уряд в Чині або Церкві.

В імені Протоархимандрита Василіянського Чину, Всесвітлішого отця Ґенезія Віомара, цю Довічну професію прийняли: Протоігумен Провінції Святого Миколая о. Павло Райчинець ЧСВВ – від брата Еміліяна Гавея ЧСВВ та Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Пантелеймон Саламаха ЧСВВ – від отця Іринея Бабинця ЧСВВ.

Божественну Літургію, під час якої відбулося складення Довічної професії, з Протоігуменами співслужили ієромонахи двох Василіянських Провінцій в Україні. З Провінції Святого Миколая: Настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина, Провінційний Вікарій о. Павло Кречун, Провінційний Економ та Настоятель Мукачівського монастиря о. Веніамин Довганич. З Провінції Найсвятішого Спасителя: Провінційний Радник та Настоятель Крехівського монастиря о. Атанасій Євуш, Ректор Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій (Брюховичі-Львів) о. Йосафат Хаймик, Настоятель Херсонського монастиря о. Макарій Ленів, Парох Львівського храму Св. Андрія о. Михайло Лучків, а також о. Йоан Регусевич з ВІФБС, о. Степан Бондаренко з Крехівського монастиря та о. Ігнатій Корінець із Святоандріївського храму (м. Львів).

На складенні Довічної професії з-поміж монашества були присутні: Ченці-студенти з Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій та Василіянський монаший октет «DEISIS», що співав Літургію, брати-новики з Крехівського монастиря, ченці та ієромонахи з різних Василіянських монастирів в Україні, сестри-монахині Чину Святого Василія Великого та Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії.

Окрім парафіян Боронявського монастиря, в Божественній Літургії взяли участь батьки та рідні новопрофесів-василіян, а також їхні друзі й знайомі.

Після складення Довічних обітів та читання Євангелії на Службі Божій, до всіх присутніх звернувся з проповіддю Протоігумен Провінції Св. Миколая о. Павло Райчинець ЧСВВ, пригадавши значення чернечих обітів Послуху, Чистоти і Убожества, та їхню роль не лише у монашому життю, а також у житті кожного християнина, адже кожен віруючий покликаний жити євангельськими радами, які монахи в особливий спосіб обітують Господеві. (ПОВНИЙ ТЕКСТ ПРОПОВІДІ)

Після закінчення Літургії, слово подяки з нагоди складення Довічної професії, від імені Протоархимандрита Василіянського Чину, Протоігумена Провінції Св. Миколая, та всіх присутніх, висловив Протоігумен о. Пантелеймон Саламаха ЧСВВ.

Опісля, з подякою до Господа Бога, Отців та Братів Василіян, батьків, рідних і друзів, звернувся брат Еміліян Гавей ЧСВВ.

Місцева молодь на чолі з о. Мелетієм Рішком ЧСВВ, склала новопрофесам привітання від Боронявського монастиря.

Усі присутні сердечно бажали ченцям Еміліяну та Іринею многих і благих літ, та витривання у їхньому покликанню та вірності Богові через обіти Послуху, Чистоти і Убожества, які вони Йому в цей день склали аж до смерті.

о. Франціск Онисько ЧСВВ

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції