Smaller Default Larger

Паломництво «До Люрду та Парижу»

alt

«І знамення велике видно було на небі – жінка, одягнена в сонце, і місяць під стопами її, а на голові її вінець із дванадцяти зірок.»

(Од.12,1)

Продовжуючи традицію духовного збагачення, започатковану осінню минулого року, парафіяни монастирських парафій Василіянської Провінції Святого Миколая, з благословення Протоігумена Провінції о. Павла Райчинця ЧСВВ, вдруге здійснили паломництво до Святих місць, щоб принести молитву Господу на місцях обʼявлень Пречистої Діви Марії дітям, перед Чудотворними іконами та мощами Святих, які знаходяться в різних країнах світу.

Протягом десяти днів (з 28 червня по 07 липня 2014 р. Б.), паломники ознайомилися і були надзвичайно вражені величавою духовною, історичною та архітектурно-художньою спадщиною міст Дрездена, Люксембурга, Парижа, Люрду та Ля Салет (Франція), Падуї (Італія).

У перший день паломництва ми відвідали концтабори Аушвіц та Біркіно (Аушвіц-2) у Польщі, де молилися за мільйони замучених і загиблих євреїв та військовополонених в період Другої світової війни.

Після нічного переїзду, у польському місті Болеславець, ми відвідали одне з прекрасних міст Німеччини – Дрезден, яке славиться своєю Картинною галереєю, а також музеями Порцеляни та Зелених Скарбів, величчю яких ми мали нагоду полюбуватися. Міжнародну славу Картинна галерея завоювала дякуючи таким шедеврам, як «Сикстинська Мадонна» Рафаеля, «Спляча Венера» Джорджоне, «Різдво Христове» Корреджо, а також видатним полотнам Рубенса, Рембранта та інших талановитих художників.

На третій день подорожі ми побували у Люксембурзі, де ознайомилися з історією цієї країни, побачили Катедральний Собор, Палац Великих Герцогів, міст Адольфа, Церкву Св. Михаїла, відвідали Собор Люксембургської Богоматері, у скрипті якого була відслужена Св. Літургія. Паломники скористалися нагодою помолитися перед Чудотворною іконою «Чорна Мадонна».

У столиці Франції паломники, під час оглядової екскурсії побачили Лувр, Єлесейські поля, Тріумфальну арку, Ейфелеву вежу, Пантеон, церкву Св. Людовіка, де похований імператор Франції Наполеон Бонапарт та його син, площу Конкорн, а також відвідали Собор Паризької Богоматері (Нотр Дам де Парі). Ми побачили надзвичайну красу та велич цієї духовної святині Франції. У Катедральному Соборі Св. Володимира в Парижі була відслужена Св. Літургія, після якої паломники отримали найкращі побажання та благословення єпископа Бориса Гудзяка для поїздки в інші святі місця нашого паломництва.

Після нічного переїзду ми два дні милувалися красою гір Піренеїв та відвідували духовні святині світового центру прочанства – Люрду. Двічі паломники нашої групи скористалися можливістю брати участь у молитві на Вервиці та нічній процесії зі свічками, де молилися «Богородице Діво…» українською мовою разом з тисячами паломників з усього світу. Також спільно з паломниками із цілого світу двічі відвідували купіль. Під час екскурсії «Слідами Св. Бернадетти Субіру», ми відвідали батьківський дім-музей Св. Бернадетти, молилися на місці обʼявлення Пречистої Діви Марії маленькій дівчинці-підлітку в печері Массабієль (лютий 1858 року), пили воду з чудодійного джерела, молилися на Хресній дорозі, побували у підземній церкві папи Пія Х.

«Я – Непорочне Зачаття» – сказала Богородиця Бернадетті. На місці зявлення побудовані духовні Люрдівські Святині – Крипта, Базиліка Непорочного Зачаття та Базиліка Святої Вервиці. Навпроти Базиліки на пагорбі височіє середньовічна фортеця. Святі Літургії у Люрді відбувалися в українському греко-католицькому храмі Св. Миколая, побудованому у 1982 році о. Василем Приймою. О. Герман Ничак ЧСВВ та сестри-служебниці Павла і Давида, які здійснюють душпастирську опіку в цій церкві, радо вітали паломників з України на французькій землі. З благословенням та найкращими побажаннями отця та сестер ми продовжили нашу прощу по французькій землі. По дорозі до наступного місця обʼявлення Матінки Божої, ми відвідали середньовічне місто-фортецю Каркасоне.

На восьмий день паломництва ми приїхали до Ля Салет, де в 1846 році, напередодні свята Матері Божої Страдальної, у французьких Альпах двом дітям-пастушкам (11-ти річному Максиміну та 15-ти річній Меланії) явилася Богородиця, яка плакала, просила дітей молитися, постити, покаятися і навернутися до Бога, а також розказати про неї цілому світові. По шістьох роках після обʼявлення почалося будівництво Базиліки, де ми були учасниками Св. Літургії, а також був заснований Орден Селатинів. Після Св. Літургії частина паломників разом з гідом піднялися на вершину гори Гаргас, висотою 2207 метрів над рівнем моря, де співали Гімн України та молитву за Україну «Боже великий єдиний».

Завершилася наша проща відвідуванням древнього міста Падуї в Італії, якому понад 3100 років. Ми молилися в Базиліці Св. Антонія, в якій знаходяться нетлінні мощі Святого, а також в Базиліці Св. Юстини, в якій знаходяться мощі євангелиста Луки, апостола Матія.

Найбільше враження у паломників склалося від відвідування духовних святинь в усіх містах, які є осередком відновлення віри, місцем відродження та одужання, джерелом надії на Боже благословення.

Духовний супровід паломників у прощі «До Люрду та Парижу», здійснював о. Тарас Іванина,ЧСВВ – Ігумен Боронявського монастиря. Його науки засіяли Боже Слово в серця всіх паломників. Святі Літургії відправлялися щодня, паломники приступали до Святих Тайн – Покаяння та Святого Причастя.

Із цієї благословенної прощі всі паломники повернулися дуже щасливі і духовно збагачені та привезли у свої домівки і на Срібну Землю віру, надію і любов до Творця неба і землі.

Щира подяка за організацію прощі Протоігумену Провінції Святого Миколая о. Павлу Райчинцю,ЧСВВ, за духовний супровід – Отцю Ігнмену Тарасу Іванині, ЧСВВ, за забезпечення проведення Прощі – «Паломницькому Центру Рафаїл».

Бажаємо Отцям-Василіянам і працівникам Паломницького центру щедрих Божих ласк і благодатей на многії і благії літа!

 

Від імені паломників,

з великою подякою і повагою

Оксана Мешко

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції