2 травня 2015 р., у м. Херсоні відбулося посвячення Василіянської церкви при монастирі Святого Володимира Великого, яке здійснив Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав (Шевчук).
Аріхієрейську Божественну Літургію, з нагоди освячення храму, з Блаженнішим Святославом співслужили: Апостольський Нунцій Архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон, владики УГКЦ: Михаїл Бубній (Екзарх Одеський та адміністратор Кримського Екзархату), Василій Івасюк (Єпарх Коломийсько – Чернівецький), Василій Тучапець ЧСВВ (Екзарх Харківський), а також Бронеслав Бернадський (ординарій Одесько-Сімферопольський РКЦ) та секретар Апостольської Нунціатури монсеньйор Пйотр Тарнавскі.
В посвяченні храму взяли участь також Протоігумени Василіянських Провінцій в Україні: о. Пантелеймон Саламаха ЧСВВ (Провінція Найсвятішого Спасителя) та о. Павло Райчинець ЧСВВ (Провінція Святого Миколая), разом з ієромонахами та ченцями василіянами з різних монастирів.
На завершення богослужінь, після промов та привітань, Настоятель Херсонського монастиря о. Макарій Ленів ЧСВВ, склав подяку за освячення монастирського храму та вручив памʼятні відзнаки.
Історична довідка:
Монастир святого Володимира Великого — монастир Української Греко-Католицької Церкви у Херсоні.
Греко-католицька громада м. Херсона організувалася на початку 1990-х років. На той час громада не мала ні священика, ні церкви, тому миряни відвідували чинні місцеві храми.
На початку 1993 року організована херсонська греко-католицька громада звернулася з проханням до отців Василіян про душпастирську опіку.
У травні з благословення Глави Української Греко-Католицької Церкви, Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського до міста прибув ієромонах Ісидор Гончар.
1994 — місцева влада виділила громаді 1,3 га землі по вул. 200-річчя Херсона, 53 (частина колишнього аеродрому) для будівництва монастирського комплексу. Отець Ісидор Гончар (ЧСВВ), бр. Василь Данищук (ЧСВВ) власноруч із вагончиків будували та оздоблювали тимчасову споруду монастиря св. Володимира Великого, поки архітектори розробляли проект майбутнього монастирського комплексу.
Також, на базі монастиря планувалося створення молодіжного центру та студії декоративно-ужиткового мистецтва. Згодом, проект було переглянуто, а будівництво відстрочено.
2007 — за ініціативи отців Василіян із села Крилос Галицького району Івано-Франківської області до Херсона привезли в розібраному вигляді дерев'яну церкву.
На місці церкву збирали 4 людини впродовж двох місяців. Вона змайстрована з дуба та смереки й покрита ґонтами (16 тисяч деталей, ручне виготовлення).
3 червня 2007 року храм було освячено на честь рівноапостольних Кирила та Мефодія.
Церква св. Кирила та Мефодія — сучасна реконструкція храму XVI ст. Вид — українська дерев'яна архітектура, стиль — галицький.
Це перший та єдиний представник дерев'яної архітектури в Херсоні.
2009 — почалося будівництво монастиря св. Володимира Великого. 26 липня 2009 року посвятили наріжний камінь монастиря св. Володимира Великого.
6 грудня 2011 року Глава УГКЦ Святослав Шевчук у рамках візиту до Одесько-Кримського екзархату під час Божественної Літургії у Херсоні посвятив василіянський монастир святого Володимира, а також освятив хрести та бані нового храму святого Володимира Великого.
29 березня 2012 року п'ять бань та хрестів було встановлено на церкві.
Фото та історична довідка: Тарас Бузак