Smaller Default Larger

Навечір’я свята Воздвиження у Боронявському монастирі оо. Василіян

Вже традиційним стало для греко-католиків Хустщини і не тільки у празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього молитися на Чернечій горі у славному Боронявському оо. Василіян. Саме цей монастир на цілу Тисянську долину у часи підпілля Греко-католицької Церкви залишався місцем вірності Христовій Церкві. Саме тут під обтягнутим довкола, колючим дротом монастирем, на найбільші відпусти збиралися уніяти.

І сьогодні у часи миру ця давня обитель залишається джерелом, звідки кожен спраглий може напитися. Пригадую собі свої дитячі роки, коли разом з бабусею щороку також і в цей празник йшов з прощею до Пресвятої Богородиці, що прославилася у Чудотворній Боронявській іконі. Саме Пресвятій Богородиці завдячую своїм покликанням. Ці надзвичайні спогади назавжди залишаться у моєму серці, і сьогодні, коли знову відвідую цю святиню знову переживаю, щось особливе. Цогорічний празник Воздвиження на честь якого є побудована монастирська церква, розпочався вже традиційною Хресною дорогою під проводом молодих ієромонахів Василіянського Чину, що належать до Провінції Св. Миколая. Далі молодь Боронявського монастиря молилася вервицю до Пресвятої Богородиці. Відтак від монастиря до новозбудованої відпустової каплиці Пророка Іллі рушила монаша процесія під проводом о. Веніамина Довганича, ЧСВВ, ігумена Мукачівського, яка молилася Велику Вечірню з Литією.

Особливістю цьогорічного відпусту стало посвячення новозбудованої відпустової каплиці на честь Пророка Іллі Тесвітянина, чин якого довершив преосвященний Владика Мілан Шашік, МС, ординарій Мукачівський. Опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія.

Після традиційного многоліття о. Матей Химинець, ЧСВВ, ігумен Боронявського монастиря подякував Преосвященному Мілану за пастирське благословення та Боже слово. Воднораз подячне слово лунало для всіх присутніх отців ЧСВВ та єпархіальних священників, що так чисельно прибули на це торжество. Особливо о. Матей дякував усім жертводавцям, будівельникам та усім прочанам. І на закінчення слово вдячності лунало в адресу молодіжного василіанського секстету «Базілеус», що діє при Мукачівському монастирі оо. Василіян, за особливу молитовну атмосферу, що її створили учасники колективу своїм співом.

ієромонах Лука Буняк, ЧСВВ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції