У храмі Боронявського монастиря Отців Василіян, з нагоди 230 років Чудотворної Ікони Божої Матері, встановлено бічний престіл для її привселюдного вшанування.
Згідно записів монастирської хроніки, Боронявську Ікону Пресвятої Богородиці, у 1785 році намалював ієромонах Йоанікій Базилович ЧСВВ, пізніший Протоігумен та перший історик Срібної Землі.
Ікона була намальована згідно переказу про об’явлення Божої Матері неподалік Василіянського монастиря у Бороняві.
На празник Благовіщення 1785 року, о. Й. Базилович передав цю Ікону до Боронявського монастиря, де її освятили і встановили на іконостасі у монастирській церкві.
За чудотворні зцілення цю Ікону в кінці XVIII ст., на основі подань Духовної комісії, було визнано «благодатною», тобто чудотворною, а згідно з декретом Папи Лева XIII від 28 березня 1893 року, її було короновано, а монастиреві надано дозвіл на проведення відпустових свят три рази на рік: Благовіщення Пречистої Діви Марії, Св. Пророка Іллі і Воздвиження Чесного Хреста.
У роки панування радянської влади в Україні, коли всі Василіянські чернечі осередки, в тому числі і Боронявський монастир, було ліквідовано, Боронявська Чудотворна Ікона переховувалась в різних місцях неподалік монастиря.
8 квітня 1991 року, Ікону було урочисто перенесено з м. Хуста, до монастирської церкви у Бороняві.
Цього року, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Боронявському монастирі відбулися ювілейні святкування з нагоди 230 років Чудотворної Ікони Божої Матері. (ДЕТАЛЬНІШЕ…)
А нещодавно в монастирському храмі, стараннями Настоятеля Боронявського монастиря, о. Тараса Іванини ЧСВВ, для цієї Ікони було встановлено бічний престіл, на якому вона відтепер буде постійно виставлена для почитання.