Smaller Default Larger

Апостольська Столиця затвердила літургійні практики «Неокатехуменальної дороги»

Під час зустрічі Папи Венедикта XVI з 7-ма тисячами учасників «Неокатехуменальної дороги», яка 20 січня 2012 р. пройшла в залі Павла VI у Ватикані, відбулося затвердження літургійних практик, якими позначений згаданий шлях християнського втаємничення.

Цим актом, довершеним після п’ятнадцятирічного вивчення питання Конгрегацією Божественного Культу та Дисципліни Святих Тайн, завершується затвердження «Неокатехуменальної дороги». Так, 2008 року Апостольська Столиця затвердила кінцеву версію Статуту, а 2011– «Катехитичний провідник Неокатехуменальної дороги».

Під час аудієнції Святіший Отець поблагословив 17 нових місійних осередків руху, 12 з яких – в Європі, 4 – в Америці та 1 в Африці. Так звані “missio ad gentes” – це спільноти, які складаються з священика та трьох-чотирьох багатодітних сімей, які, з доручення місцевого єпископа, виконують євангелізаційне служіння в нехристиянських або дехристиянізованих середовищах. Крім того, нові родини були скеровані до вже існуючих місій, зокрема, в Україну. Таким чином, кількість “missio ad gentes”, які Венедикт XVI поблагословив під час свого понтифікату, сягає 57-ми.

В Україні перші неокатехуменальні спільноти з’явились на початку 90-х років ХХ ст. Вони діють, зокрема, у Києві, Вінниці, Львові, Житомирі, Хмельницькому, Рівному і Дніпродзержинську. В столиці України також діє семінарія «Redemptoris Mater», яка готує душпастирів-місіонерів, приналежних до руху.

Джерело: radiovaticana.org

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції