Smaller Default Larger

«Монахи є цінною перлиною для Церкви»

Архієпископ Жоао Браз де Авізо, префект Конгрегації інститутів богопосвяченого життя і товариств апостольського життя нагадав, що глобалізація створює нові виклики для богопосвячених осіб.

Про це ієрарх сказав в інтерв'ю для «L'Osservatore Romano» з нагоди Всесвітнього дня богопосвяченого життя, який в Церкві відзначали 2 лютого.

Архієпископ де Авізо наголосив, що в досвіді багатьох самітників і монахів у різних інституціях і спільнотах апостольського життя ми бачимо конкретну відповідь на заклик Господа.

Це покликання завжди мало велике значення для Церкви, позаяк демонструє цінності, які вже присутні в Ній і будуть існувати в майбутньому – целібат і дівицтво, – зазначив ієрарх.

Він з жалем зазначив, що останнім часом кількість чернечих покликань дуже знизилася в Європі, США, Канаді, Австралії та Латинській Америці.

Але існують країни, де значно зросла кількість покликань до богопосвяченого життя. Бум покликань спостерігаємо в Індії, Кореї та інших країнах Далекого Сходу і Африки, – розповів архієпископ Браз де Авізо.

Ієрарх зазначив, що сучасним викликом для богопосвяченого життя є і явище похилого віку, що особливо гостро виступає в багатих країнах. Деякі монаші згромадження вважають, що літні люди створюють складнощі, тому переводять їх у місце, де вони отримують хорошу медичну опіку в очікуванні смерті, – з жалем сказав архієпископ, і додав, що старші люди є джерелом мудрості, якщо вони до кінця життя перебувають у монашій спільноті. Монахи є цінною перлиною для Церкви, – підсумував архієпископ Браз де Авізо.

Джерело: credo-ua.org

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції