Smaller Default Larger

Голова Закарпатської облради зустрівся з настоятелями церков Закарпаття

Сьогодні, 12 квітня у Чистий четвер, голова обласної ради Іван Балога зустрівся із єпископами та настоятелями практично всіх церков, що діють на Закарпатті. Йшлося про актуальні питання церковних територіальних громад, плани на перспективу.

Від представників влади участь в заході взяли й заступники голови облради Володимир Закурений та Андрій Сербайло, заступник голови ОДА Володимир Гоблик, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, міські голови Ужгорода та Хуста Віктор Погорєлов і Володимир Кащук, голова Ужгородської райради Михайло Фединець, депутати облради.

Серед присутніх були – керуючий Мукачівською єпархією УПЦ архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, секретар єпархії Петро Мурник, єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, секретар Хустської єпархії УПЦ, архімандрит Єфрем, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ КП єпископ Кирил, голова Союзу вільних церков християн євангельської віри України, єпископ Василь Райчинець, голова обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта, голова обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор, старший священик об’єднаної християнської євангельської церкви Живого Бога Михайло Балко.

 


Голова облради подякував всечестним отцям за їхні добрі справи, виховання молоді. Також керівник ради запевнив, що обласна рада й надалі вестиме з церквами відкритий діалог і сприятиме поетапному вирішенню питань, які того потребують.

Водночас Іван Іванович підкреслив, що закарпатські духовники завжди відгукуються на звернення органів місцевого самоврядування і чимало заходів на місцях проводиться за їх участі. Це сприяє порозумінню між краянами, терпимості і поваги один до одного, що в нашому багатонаціональному краї дуже важливо.

«Господь нам дарував прекрасну землю, яку ми маємо оберігати. Ми можемо спільно діяти – покращувати стан довкілля. Особливо це актуально весною. Треба виховувати молодь, відповідальність у неї за навколишнє довкілля. Ми спільно маємо відповідати за вирішення екологічних проблем», – вважає єпископ.

Єпископ Василь Райчинець висловив вдячність за організацію діалогу влади і церкви. «Звісно, що проблем є чимало. І церква долучатиметься до їх вирішення». Також єпископ привітав всіх присутніх з найсвітлішими святами, які наближаються.

 


На завершення зустрічі Іван Балога побажав кожному щедрої Паски, Божої благодаті й примноження сонячних днів і років життя, постійної незворотної ходи із очолюваною Святою Церквою, оскільки кожна з них успішно виконує свою високу духовну місію, росте та міцніє на теренах Закарпаття, - повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі облради.

ДЛЯ ДОВІДКИ: В області діє 1634 релігійних громад, 57 монастирів, шість духовних навчальних закладів, сім місіонерських товариств, дев’ять релігійних братств, три центри та 13 управлінь. За період з 1992 по 2010 роки збудовано 554 культових споруд. На сьогодні здійснюється будівництво ще 242 храмів та молитовних будинків. У 2011-тому році в області зведено 28 храмів.

Джерело: zakarpattya.net.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції