Smaller Default Larger

Ченці Провінції Св. Миколая взяли участь у ювілейних святкуваннях в Крехівському монастирі

Протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ та Ченці Провінції Святого Миколая, взяли участь в ювілейних святкуваннях у Крехівському монастирі, які відбулися 19-20 травня. Цього року, василіянський монастир в Крехові (Львівська область), відзначає 400 років своєї славної історії.

Щороку, відпустові святкування у Крехові, які відбуваються на свято «Перенесення мощей Миколая Чудотворця», збирають чи не найбільше ченців-василіян з різних монастирів України і з закордону, адже для більшості василіян, Крехівський монастир є їхньою колискою – саме тут вони розпочинають своє монаше життя, тут, протягом двох років, навчаються монаших правил та поглиблюють своє покликання.

На відпустових святкуваннях у Крехівському монастирі, збираються практично усі, хто мав коли-небудь відношення до цієї обителі: як духовні особи, так і миряни. Кожного року можна зауважити, як велика кількість монашества, духовенства та паломників, спільно вшановують святого Миколая у цьому святому місці.

Цього року, ювілейні святкування розпочалися о 14:00 год., процесійною ходою до чудотворного джерела. Тут магістр новиків о. Йоан Лубів ЧСВВ, та о. Йосафат Коваль ЧСВВ освятили воду й поблагословили речі духовного вжитку.

 


О 16:00 год. розпочалася Хресна Дорога, тема якої була побудована на основі програми, яку затвердив Священний Синод УГКЦ, під назвою «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». На основі цієї програми було розроблено 14 тем на кожну із зупинок Хресної Дороги:

 • Святість – перше і основне покликання кожної людини;
 • Парафія – місце зростання і дозрівання святості християнина;
 • Провід парафією;
 • Боже слово;
 • Служіння ближньому;
 • Літургійна молитва;
 • Особиста (приватна) молитва;
 • Єдність у громаді;
 • Єдність Церкви Христової;
 • Місійний дух парафіяльної спільноти;
 • Святі Тайни;
 • Свята Літургія – серце парафії;
 • Спільноти, що творять парафію (прицерковні організації);
 • Відповідальність кожної людини перед Богом, Церквою і своєю парафією.

На кожній зупинці Хресного ходу, священики, серед яких також були Ченці Провінції Св. Миколая, виголосили проповіді, відповідно до згаданої теми.

 

 

О 20:00 год. На відпустовій площі розпочалася Велика Вечірня з Литією, яку відслужив о. Йоан Лубів ЧСВВ.

О 22:00 год. вібулося процесійне винесення на відпустову площу чудотворної Ікони Святого Отця Миколая, після чого розпочалася Божественна Літургія, яку очолив о. Василь Тучапець ЧСВВ у співслужінні з іншими священиками.


Після Служби Божої, Ірина Рябчун виконала на дзвонах духовні композиції (музика Бортнянського та інших авторів). Цей карільон, що складається з 50 дзвонів, виготовили майстри з Києва брати Сергій та Леонід Ботвінко.


Опівночі, в ніч з суботи на неділю, розпочалося нічне чування для молоді на відпустовій площі та молитовне чування у храмі.

У неділю зранку, о 8:00 год., о. Йоан Лубів ЧСВВ відслужив Велику Утреню на відпустовій площі, а опісля – Молебень до св. Отця Миколая.

Цьогорічні ювілейні святкування звеличила присутність високопреосвящених Владик Михаїла Колтуна, Єпископа Сокальсько-Жовківського та Дмитра Григорака ЧСВВ, Єпископа Бучацького (який, до речі, проходив новіціят у цьому монастирі, будучи одним з перших новиків після виходу УГКЦ з підпілля).

 


О 10:30 год. розпочався процесійний хід з монастиря на відпустову площу. Об 11:00 год. розпочалася урочиста Свята Літургія, яку відслужили Високопреосвященні Владики Михаїл та Дмитро. З ними співслужили: о. Степан Стареправо ЧСВВ – Генеральний Радник Протоархимандрита, о. Пантелеймон Саламаха ЧСВВ – Протоігумен Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Павло Райчинець ЧСВВ – Протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні (на Закарпатті), о. Атанасій Євуш ЧСВВ – ігумен монастиря св. Миколая у Крехові та понад 25 священиків. Службу Божу співав парафіяльний хор під диригуванням о. Василія Мендруня ЧСВВ.

 


Під час проповіді Владика Дмитро зупинився над постаттю святого Отця Миколая, над чеснотами його життя та прикладом його ревного служіння Богові в особі свого ближнього.

 Під час ювілейних богослужінь (у суботу та неділю) вірні мали змогу приступити до Святих Тайн Примирення-Сповіді та Причастя (цього року до Святого Причастя приступили понад 5.000 вірних).

Після урочистої Служби Божої до вірних звернувся Владика Михаїл, який привітав всіх з Празником перенесення мощей святого Отця Миколая.

Опісля о. Василь Тучапець ЧСВВ, ігумен монастиря святого Василія у Києві та вікарій Протоігумена Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні від імені о. Протоігумена Пантелеймона (який, у зв’язку зі своїми обов’язками, змушений був від’їхати) подякував Преосвященним Владикам, Високопреподобним та Всесвітлішим Отцям, Преподобним Сестрам монахиням і Братам монахам, всім вірним за участь у Відпусті на «літнього Миколая».

 


Після цього всі разом помолилися в наміренні Святійшого Отця, щоб отримати повний відпуст. Відтак, Владика Михаїл проказав молитву на освячення всякої речі.

Святкування закінчилися прпоцесійних ходом до монастиря, під час якого Високопреосвященні Владики свяченою водою окропили вірних та речі духовного вжитку.

Нехай же святитель Миколай, великий чудотворець і доброчинець, завжди нам всім допомагає і має у своїй особливій опіці цю святу василіянську обитель.

о. Франціск Онисько ЧСВВ

За матеріалами: osbm.in.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції