Smaller Default Larger

Владика Мілан Шашік про 100-ліття Гайдудорозької греко-католицької єпархії

Столітній ювілей відзначає Гайдудорозька греко-католицька єпархія в Угорщині. Раніше ці терени входили до складу Мукачівської греко-католицької єпархії, яка зродилася з Ужгородської унії. Про теперішні взаємини між двома єпархіями в інтерв’ю для Ватиканського Радіо розповів Єпарх Мукачівський Владика Мілан Шашік:

«Я брав участь на початковому богослужінні цього ювілею у Гайдудорозі на початку великого посту і так вважав своїм обов’язком прийняти запрошення від владики, тому що Гайдудорог є єпархією, яка народилася з відділенням від Мукачівської греко-католицької єпархії 100 років тому, і находиться на її території найбільше санктуаріум нашої мукачівської єпархії, яке і до цього часу, хоча воно є уже на території іншої єпархії, іншої держави, відвідуване великою кількістю паломників – йдеться про Маріаповч, тому що чудотворна ікона має свою історію, зв’язану з нашою єпархією, і приходять там вірники і з Словаччини і з Закарпаття і дуже багато, цікаво, з України. Наприклад, піша проща, яка щороку іде, вірників угорських нашої єпархії, має групу вірників греко-католицьких зі Львова, які дуже радо, щороку беруть участь на цій пішой прощі».

Кордон не зовсім розділяє ці дві єпархії, і часто бачимо і в Ужгороді і в Мукачево, в інших місцевостях Закарпаття представників духовенства, монашества Гайдудорозької єпархії. Ви підтримуєте зв’язки.

«Це є природно, тому що греко-католицька церква, богу дякувати, що зараз тішиться свободою. Гайдудорозька єпархія була єдина, яка не була скасована, зліквідована, в часах комунізму, і вони радо приходять до нас. Минулого року влітку, духовенство Гайдудорозької єпархії разом з двома владиками, виконало свою прощу на Україну. Поїхали в Київ, якщо не помиляюся, відвідали Львів і Зарваницю. Це є виявом, ясно, тих духовних зв’язків. Но перше місце була катедра собор в Ужгороді, кафедральний собор, який відвідали і відслужили Службу Божу, і таким способом зв’язані є ці дві сусідні єпархії. Я думаю це є дуже важливо. Зараз є добре, що існують зустрічі всіх єпископів східних обрядів Європи, так що ми можемо говорити, що бачимося раз на рік всі єпископи східних обрядів, але як сусіди, відвідуємося при різних нагодах. Так є, ясно, нагоди, тому що є спільна історія, така спільна історична спадщина, і тому треба ділитися із тим, що находиться в архівах одної чи другої держави, і є то на взаємне збагачення».

РАДІО ВАТИКАН


ДИВ. ТАКОЖ:

Столітній ювілей Гайдудорозької греко-католицької єпархії в Угорщині

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції