Smaller Default Larger

Папа Венедикт XVI поблагословив ікону для Мукачівської греко-католицької єпархії

Під час загальної аудієнції у середу, 20 червня 2012 р., Папа Венедикт XVI поблагословив копію ікони «Спасіння Римського народу» для Мукачівської греко-католицької єпархії.

Ікона призначена для Богородичної святині в Горянах біля Ужгорода, яку в неділю, 24 червня, буде проголошено малою базилікою, спорідненою з Папською базилікою Santa Maria Maggiore.

Розповідає владика Мілан Шашік, Єпарх Мукачівський, який очолював паломництво до Риму:

РАДІО ВАТИКАН

 



Довідка про Ікону:

Ікона «Спасіння Римського Люду» – «Salus Populi Romani», до якої у важкі часи століттями прибігав і поклонявся їй, як своїй Покровительці Боголюбивий народ не тільки Риму, але і з різних куточків світу, випрошуючи в Пресвятої Богородиці всіх потрібних Ласк, знаходиться в Папській базиліці Санта Марія Маджоре.

 

 

Традиція каже, що під час страшної епідемії чуми в Римі в 590 році, Папа Григорій Великий наказав процесійно вулицями Риму носити ікону Діви Марії. Сам святитель Григорій Великий ніс цю ікону під час хресного походу, просячи Бога врятувати місто від лиха. В один момент над мавзолеєм Андріана на небі всі побачили чудового ангела, який щойно ховав каральний меч, який був знаком Божого гніву. Моровиця відразу ж припинилася. Скрізь, де ця ікона побувала, хвороба зникла. З того часу фортеця була перейменована в Замок святого Ангела. На даху була встановлена бронзова фігура св. Архангела Михаїла. Після цього чуда швидко поширилася набожність до Божої Матері в цій іконі. Ікона Божої Матері отримала нинішню назву «Salus Populi Romani» (Спасіння Римського Люду) і була передана на вшанування і поклоніння в Римі, в Папську базиліку Санта Марія Маджоре. Висота Ікони – 118 см, ширина Ікони – 79 см, глибина Ікони – 5 см, вага Ікони – 15 кг.

Тут ікона зберігається в Паолінській капелі, яка також називається капелою Боргезе, оскільки вона побудована за наказом Павла V, який походив із сімейства Боргезе. План цієї капели відповідає Сікстинській капелі у Ватикані, але її декоративне оздоблення відрізняється ще більшою розкішшю. У капелі поховані папи Климент VIII і Павло V.

Папа Климентій VIII (1592-1605) понад 400 років тому подарував копію цієї ікони в Летичів, що на Хмельниччині, домініканським ченцям, які побудували там монастир в честь цієї ікони. Ця ікона була коронована в 1778 році Папою Пієм VI.

А в навечіря Різдва Христового за новим календарним стилем 24 грудня 2012 року в Папській базиліці Санта Марія Маджоре в Римі відбулося освячення копії ікони Богородиці Salus Populi Romani для нової малої базиліки, яка будується в святилищі Пресвятої Богородиці в Погоні, що біля Івано-Франківська.

canonic.org.ua



Довідка про Мукачівську греко-католицьку єпархію:

Мукачівська греко-католицька єпархія утворена 19 вересня 1771 року Папою Климентом XIV на базі Мукачівської православної єпархії. У єпархії, станом на 2008 рік налічувалося 242 храми, із них: 122 – храми, які були повернуті (до 1949 року єпархія налічувала 440 церков, з них 40 було зруйновано), 120 – новозбудованих, ще 65 – будується.

На даний час ця єпархія формально лишається окремою Церквою свого права і не підпорядковується Главі УГКЦ.

На початку 1990-х частина духовенства Мукачівської греко-католицької церкви за активної підтримки неорусинів стала на захист її незалежного статусу. З огляду на частину проугорського духовенства Ватикан погоджується тимчасово зберегти статус своє право.

Незалежний статус Мукачівської греко-католицької єпархії від УГКЦ на території України суперечить традиції Ватикану визначати територіальні межі Церкви чи єпархій, згідно з чинними кордонами держав, на території яких діє та чи інша помісна Церква. Тому на середину 1995 року завдяки активності тогочасного Апостольського нунція в Україні архиєпископа Антоніо Франко Конгрегація східних Церков підготувала проект Декрету про утворення Мукачівської митрополії у складі Верховної Архиєпископської Церкви. З ухваленням цього декрету Ватикан готовий був визнати юрисдикцію Глави УГКЦ над усією територією України та уникнути політичного відтінку у питанні існування в Україні двох помісних греко-католицьких Церков.

Через значний спротив частини місцевого духовенства цей проект декрету не був ухвалений, тому Мукачівська греко-католицька єпархія досі має статус незалежної від УГКЦ. Відмінна особливість Мукачівської єпархії – богослужіння правляться старослов’янською мовою.

risu.org.ua

 


 

 

ПРОГРАМА СВЯТКУВАНЬ у Мукачівській греко-католицькій єпархії


Горянська Ротонда Покрова Пресвятої Богородиці в Ужгороді

Святиня, в якій буде розміщена Копія ікони «Спасіння Римського народу»

 

23 червня

7.00-19.00 Виставлення ікони Божої Матері для молитовного починання в Ужгородському кафедральному соборі.


24 червня

10.00 Процесійний хід із іконою Божої Матері із кафедрального собору до Горянської Ротонди.

12.00 Архієрейська Служба Божа. Молитва відновлення посвяти нашої єпархії Богородиці. Повний відпуст. Проголошення Декрету про духовне споріднення Горянської Ротонди з Папською Базилікою «Санта Марія Маджоре» в Римі найстарішою Марійською святинею Європи.

mgce.uz.ua

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції