Smaller Default Larger

Світлий Понеділок в Осідку Провінції Св. Миколая

 

20 квітня 2020 р. Б., у Світлий Понеділок, в Малоберезнянському монастирі відбулися святкові богослужіння другого дня великодніх свят, які транслювалися для вірних через засоби масової інформації з приводу карантинних умов у церкві.

Очолював богослужіння Протоігумен о. Франціск Онисько ЧСВВ у співслужінні ієромонахів-василіян цього Чернечого осідку: Намісника – о. Луки Буняка, о. Андрія Белеканича, о. Веніамина Довганича, о. Йосафата Сичкуна та о. Павла Кречуна, та за участю чернечої спільноти.

 

В святковій проповіді Протоігумен зосередив увагу на останній частині вислову Ісуса Христа: «Я – путь, істина і життя» (Ів. 14:6), який був темою роздумів також попередніх двох повчань (Великоднє звернення і Пасхальна проповідь).

„Христос є Життям, і лише в Ньому одному істинне життя людини та його повнота. Всі інші види життя – це насправді саморуйнація, – наголосив проповідник.

Ми не можемо самі витворити життєдайної взаємодії. Не ми є життям. Ми можемо зачерпнути життя лише в Бога і можемо це лише завдяки Тому, кого він нам послав і через кого він сам є нашим Богом. Це Ісус, який приніс себе нам цілковито у дар – не забрав від нас, а дав нам життя”.

Цю проповідь Протоігумен завершив наступною молитвою:

Воскреслий Ісусе, істинне джерело нашого Життя у цій пустелі світу! Такою неправдоподібною і сумнівною звучить вістка про твоє Воскресіння у цій реальності, в якій ми живемо.

Більш правдоподібними є переконання більшості людей про те, що Богові немає діла до цього світу і наше життя залежить від ефективності нашого егоїзму та самодостатності…

Обдаруй нас сьогодні сміливістю довіритися твоєму Воскресінню!

Допоможи нам насмілитись піти на ризик і відвернутися від тих численних спокусливих джерел цього світу, щоб звернутися лише до одного джерела Життя – до Тебе.

Не дай нам померти від спраги життя, обманутими фальшивими обіцянками сучасних течій.

Натомість обдаруй нас, благаємо Тебе, даром Твого Воскресіння, яке для світу є лише звичайною скелею – непотрібним каменем спотикання, а для нас, – просимо Тебе покірно, – нехай цей камінь стане, як і сам Ти сказав, – «каменем наріжним» (Мт. 21:42) та «джерелом такої води, яка струмує (з нього) в життя вічне» (Ів. 4:14). Амінь!

 

Світлий Вівторок буде останнім днем святкових богослужінь, під час яких Протоігумен завершить роздуми про Воскреслого Ісуса висновком про те, що являється «вінцем» Його об’явлення сьогодні, як Дороги, Правди і Життя.

 

 

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції