Smaller Default Larger

Осідок Провінції Св. Миколая відвідали Сестри «Марії Вранішньої Зорі»

 

3 липня 2020 р. Б., Малоберезнянський монастир відвідали Сестри «Марії Вранішньої Зорі», які здійснюють своє служіння у с. Коритняни, Ужгородського району в контемплятивному монастирі «Всецариця».

Сестри зустрілися з Протоігуменом Провінції Св. Миколая о. Франціском Онисько ЧСВВ та Намісником Провінційного осідку о. Лукою Буняком ЧСВВ.

Під час зустрічі монахині поділилися досвідом свого служіння в Україні – це перша спільнота даного Згромадження, яка виконує своє служіння у візантійському обряді.

Зі свого боку, Протоігумен розповів про харизму і служіння Отців Василіян та висловив сестрам підтримку у їхньому важливому служінні, в центрі якого є «тиха молитва» і адорація Найсвятіших Тайн, як також запевнив у відкритості на усесторонню співпрацю.

Цього дня сестри розпочали свої духовні вправи при Василіянському монастирі, які триватимуть протягом двох турів по 9 днів.

Протоігумен висловив монахиням глибоку вдячність за цей час молитви і адорації, який вони проведуть при цьому монастирі, адже, як вчить Церква, молитовне і контемплятивне життя надає апостольській і місійній діяльності надзвичайної плідності, і є «виявом чистої любові до Господа, що є набагато ціннішим від будь-якої праці» (Пор. «Vitaconsecrata», 59).

 

  • Довідка

У 2016 році сестри «Марії Вранішньої Зорі» відкрили монастир у селі Коритняни, Ужгородського району, Закарпатської області, для служіння у Мукачівській греко-католицькій єпархії. Своє служіння сестри виконують у візантійському обряді.

Сестри-монахині є контемлятивного-місійного спрямування. Поєднуючи глибоке духовне молитовне життя з братерським служінням, сестри діляться з тими, хто прагне пізнати і любити Бога.

У центрі духовного життя сестер є тиха молитва, Адорація Пресвятих Дарів та Божественна Літургія. Черниці присвячують себе вивченню Святого Письма, теології, вченню Церкви та основ людської формації. Особливу увагу монахині звертають на молодих людей, зокрема допомагають їм у формуванні їх людської та християнської особистості.

Ця формація складається зі «Школи мудрості» – етична формація (щомісяця) та Сабатного року «Школи життя» (для дівчат) – це рік, який молода дівчина присвячує Богові та проходить процес формації. Вона розділяє життя сестер у молитві та служінні, а також розпізнає голос Божий щодо свого власного життя. Цей рік покликаний формувати у молодій особі етичну та християнську зрілість.

Нині монашу спільноту у Коритнянській чернечій складають чотири сестри:

с. Ісихія – Настоятелька, с. Теодора, с. Вероніка, с. Йоанна

 

  • Адреса:

Монастир сс. МВЗ «Всецариця»

вул. Шевченка, 1,

с. Коритняни

Ужгородський р-н,

Закарпатська обл.

Моб. тел.: +38 (095) 88-30-799

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції