Smaller Default Larger

Храмовий празник в Ужгородському катедральному соборі

5A39AD53-7C14-4741-ACA8-A5FF7E0F36A2 1 201 a

 

27 вересня 2020 р. Б., в Ужгородському катедральному соборі відбулися святкові богослужіння з нагоди храмового празника Воздвиження Чесного Хреста Господнього, під час яких було також урочисто зачитано декрет призначення Апостольського адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії Кир Ніла Лущака ЧБМ.

Разом з Владикою Нілом, святкову Архієрейську Літургію прибули співслужити: Митрополит Гайдудорозький Кир Філіп Кочіш (Угорщина), Єпарх Кошицький Кир Мілан Хаутур (Словаччина) та Єпископи Української Греко-Католицької Церкви: Екзарх Луцький Кир Йосафат Говера та Екзарх Харківський Кир Василій Тучапець ЧСВВ.

Участь у Богослужіннях взяли численні священики Мукачівської єпархії разом з деканами та очільники інших єпархіяльних структур.

Василіянську Провінцію Св. Миколая представляв Протоігумен о. Франціск Онисько ЧСВВ та Провінційний Вікарій о. Даниїл Дербаль ЧСВВ.

Проповідь з нагоди свята виголосив Кир Мілан, у якій зосередився на важливості і цінності служіння єпископа, який для вірних є "батьком".

Сам декрет призначення Апостольського адміністратора був зачитаний під час Божественної Літургії після "Малого Входу".

Як відомо, осідок Мукачіської єпархії став вакантрим 14 липня 2020 р., після передчасної смерті тогочасного Єпарха світлої пам’яті владики Мілана Шашіка.

А вже 20 липня, в день похорону Кир Мілана, у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Франциск призначив владику Ніла Лущака, ЧБМ, Єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії, Апостольським Адміністратором вакантного осідку Мукачівської греко-католицької єпархії ad nutum Sanctae Sedis (до відкликання Апостольською Столицею).

В це храмове свято Катедрального собору, Владику привітали з даним йому призначенням найперше присутні Єпископи: Кир Філіп, Кир Мілан, Кир Йосафат, Кир Василь, як також представники інших Церков Закарпаття. Разом з цим, свої привітання висловили представники державної влади, зокрема Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров та інші державні урядовці.

Після привітань та подяки самого Владики Ніла, відбувся процесійний обхід храму, під час якого читалося Євангеліє українською, угорською, словацькою та старо-слов'янською мовами.

На завершення Митрополит Кир Філіп поблагословив вірних Хрестом, в якому місться реліквії Чесного Хреста Господнього.

 

D267A14F-F671-4CB5-AF6C-1837D1CCF8C2 1 201 a

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції