Smaller Default Larger

Празник Царя Христа та дияконські свячення у Василіянському монастирі в Івано-Франківську

 

У суботу, 30 жовтня 2021 р. Б., в монастирі Царя Христа, що в Івано-Франківську, відбулися дияконські свячення дев’ятьох студентів-василіян: Вартимея Дутчина, ЧСВВ, Антонія Германовича, ЧСВВ, Терентія Хомишина, ЧСВВ, Тадея Херовича, ЧСВВ, Мар’яна Поспішеля, ЧСВВ, Романа Кундзіра, ЧСВВ, Филипа Блажкевича, ЧСВВ, Теодосія Ониська, ЧСВВ (з Провінції Св. Миколая) та Тадея Кореня, ЧСВВ.

Архиєрейську Божественну Літургію та Чин поставлення на дияконів очолив апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії Владика Діонісій Ляхович.

Під час Літургії Владика Діонісій наголосив на відповідальності людей у своїх діях, адже від цього залежить не лише добро однієї особи, але й добро тих, хто є поруч. І таким чином це є вираженням жертовності та любові до ближніх. Також Святитель пригадав новопоставленим дияконам їхню місію служіння, яку передав своїм учням сам Ісус Христос.

На завершення Літургії Архиєрей ще раз привітав отців-дияконів з прийняттям першого чину священства. Опісля протоігумен Провінції Найсвятішого спасителя в Україні отець Йоан Школик, ЧСВВ подякував Владиці Діонісію за те, що здійснив це поставлення і побажав отцям-дияконам бути послушними Божій волі та витривалості у доброму до кінця.

У неділю, 31 жовтня, з нагоди празника Царя Христа, відбулася архиєрейська Божественна літургія, яку владиці Діонісію співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Франциск Онисько, ЧСВВ, протоігумен Провінції святого Миколая, Артемій Новіцький, ЧСВВ, настоятель Івано-Франківського монастиря, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС та численне духовенство.

Роздумуючи над Божим словом, Владика Діонісій у проповіді наголосив, що Боже Царство відмінне від класичного земного розуміння «царства», але водночас ми покликані будувати Боже Царство вже тут, на землі. У Новому Завіті є 103 згадки цього слова. Найважливіше, що Христос навчає, як маємо Його будувати. Царство Небесне є сопричастям любові, тому коли між нами є любов, милосердя, доброта та прощення, - Боже Царство є між нами, близько нас. Натомість, коли між нами палає ненависть, гнів, злоба, заздрість, війна, – Царство Небесне далеко від нас. Ісус Христос - це воплочене Боже Слово, що став Тілом, щоби принести це Царство любові до нас, у наш світ. Він поборов диявола, який пропонував йому царства на зразок земних володарств. За логікою диявола, Ісус мав зробити з каміння хліб для себе, коли він був голодний. Логіка Божа протилежна щодо логіки злого духа. Господь помножує хліб, щоб ним ділитися з іншими. Тому Царство Боже – це вміти працювати не для себе, служити не собі, множити хліб не для себе, – але все це робити для інших. Таким чином ми справді тут на землі можемо будувати Боже Царство та жити в ньому

В рамках відзначення храмового свята відбулась презентація нової книги владики Діонісія «Слово тілом стало», у якій взяли участь сам автор, директор департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ й редактор видання о. Іван Стефурак та о. Артемій Новіцький, ЧСВВ, ігумен монастиря і парох. Також парафіяльні хори та мистецькі колективи влаштували святковий концерт для парафіян та гостей свята.

 

  • За матеріалами:

vifbs.in.ua

osbm.in.ua

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції