Smaller Default Larger

Вшанування Покровителя Василіянської Провінції на Закарпатті та відкриття молитовно-місійного Року Св. Миколая

 

В суботу-неділю, 18-19 грудня 2021 року Божого, Ченці Василіяни Провінції Св. Миколая в Україні вшанували свого Небесного Покровителя та урочисто відкрили молитовно-місійний рік на честь цього Святого і більшу Божу Славу.

Розпочалося святкування в суботу 18 грудня, у Малоберезнянському монастирі Св. Миколая (Осідок Провінції), Великою Вечірнею з Литією, яку під спів монашої братії очолив Протоігумен Провінції Св. Миколая о. Франціск Онисько ЧСВВ, з яким співслужили: Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик ЧСВВ та Ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов ЧСВВ.

В неділю, 19 грудня, Ченці Василіяни зібралися в Мукачівському монастирі Св. Миколая, де відбулося центральне богослужіння – Святкова Божественна Літургія, яку служили згадані вище Протоігумени о. Франціск та о. Йоан, як також Ректор о. Пантелеймон. Разом з ними співслужили: місцевий настоятель Мукачівський о. Даниїл Дербаль ЧСВВ, Ігумен Імстичівський о. Полікарп Погоріляк ЧСВВ, Настоятель Малоберезнянський о. Лука Буняк ЧСВВ, Настоятель Боронявський о. Еміліян Гавей ЧСВВ.

У проповіді, присвяченій вшануванню Покровителя Провінції Св. Миколая, Протоігумен о. Франціск показав його значення як Предтечі Христового, який готує нас до приходу Ісуса Христа в наші серця і який приходить до нас з найважливішим Даром, яким є сам Христос.

 

Проповідь Протоігумена традиційно завершилася молитвою:

Святий наш Отче і Покровителю Миколаю!

Сьогодні ми схиляємося в покорі перед Тобою… і не тому, аби отримати ті дари, яких так прагне наше земне серце, а тому, бо в Твоїх руках сьогодні той Дар, якого ми можливо недооцінювали у своєму житті.

Тому найперше просимо у тебе простіших дарів: це простота серця, чистота наших прагнень, світлість наших поглядів на життя і найбільше, чого у тебе сьогодні просимо, це відкритість наших сердець до приходу Господнього, бо саме Він є тим Даром, з яким ти сьогодні приходиш до нас, як наш Покровитель.

«Не збирайте собі скарбів на землі, де міль і хробацтво нівечить, і де підкопують злодії і викрадають. Збирайте собі скарби на небі... Бо де твій скарб, там буде і твоє серце.» – Сьогодні, Св. наш Отче, ти пригадуєш нам ці слова Ісуса, бо якраз Він і є тим єдиним найбільшим Скарбом для людини.

Допоможи нам знайти цей Скарб. Чи радше – допоможи нам відкритися, вирівнятися, очиститися, аби це Він нас знайшов.

У цьому світі, де часто навіть християни шукають всього, лише не Христа, допоможи нам відмовитися від усього, аби лише Його – цей Скарб знайти.

І не лише знайти, а вчинити цей Скарб своїм серцем, щоб це наше серце вже не було кам’яним, як земля, а живим, Христовим – як саме Небо, як Його Небесне Царство.

Нехай буде безмежна подяка Тобі, Св. наш Отче, за те Світло, яке ти нам сьогодні приносиш, як його Предтеча і за той Дар у твоїх руках для нас, яким є сам Господь Ісус!

 

Після заамвонної молитви, Протоігумен о. Франціск промовив молитву посвяти Св. Отцю нашому Миколаю, після чого було уділене благословення мощами Святого Покровителя.

В подячному слові, Протоігумен в особливий спосіб звернувся до Протоігумена о. Йоана та Ректора о. Пантелеймона, висловивши їм та усім їхнім співбратам та ченцям-студентам, глибоку вдячність та чернечі побажання.

Разом з цим слова привітаннь та побажань були скеровані найперше до місцевої чернечої спільноти та всіх вірних, які тут моляться і до всіх Ченців Провінції Св. Миколая в Україні.

 

*******

 

 

 

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції