Smaller Default Larger

Перші тимчасові обіти у Крехівській обителі

У неділю, 19 серпня 2012 р. Б., в Празник Преображення Господнього у Василіянському монастирі св. Миколая в Крехові, шість братів-новиків склали свої Перші тимчасові обіти.

Це брати: Домінік Костак (з Провінції Святого Миколая), Піо Павлик, Августин Нікітюк, Йосиф Баранецький, Роман Якимець та Борс-Ярослав Процик, які перед складенням обітів відбули приписані Правилами реколекції під проводом Ректора ВІФБС о. Йосафата Хаймика ЧСВВ.

Під час згаданих реколекцій, брати роздумували про монаше покликання та служіння, а особливо про монаші обіти убожества, чистоти і послуху.

Урочиста Божественна Літургія розпочалася об 11:00 год., яку очолив Ігумен монастиря о. Атанасій Євуш, ЧСВВ. З ним співслужили: Головний Радник та Секретар о. Єфрем Кончак ЧСВВ, Маґістр (Вчитель) новиків о. Йоан Лубів ЧСВВ, Соцій (помічник маґістра) о. Іван Логай ЧСВВ, о. Йосафат Коваль ЧСВВ, о. Пантелеймон Трофімов ЧСВВ, о. Дам’ян Дудка ЧСВВ, о. Іннокентій Меша ЧСВВ та о. Роман Малькевич.

Чин складення Перших тимчасових обітів розпочався урочистим введенням братів-новиків у храм, під час співу Третього Антифону на Святій Літургії; під час процесійного входу, новиків супроводжували брати-професи. Ставши у храмі перед іконостасом, новики зробили три доземні поклони, і лягли хрестовино. В той час, монаша спільнота співала тропарі до святого Василія Великого. По закінченні тропарів новики клякнули і, Ігумен Крехівської обителі о. Атанасій, розпочав з ними діалог, який завершився тим, що кожен з братів поосібно зачитав заяву складення монаших обітів убожества, чистоти та послуху. Після цього отець Ігумен, вручив братам Статут і Правила Василіянського Чину, монаший пояс та запалену свічку й привітав їх із складенням Перших тимчасових обітів.

У своїй проповіді о. Дам’ян Дудка ЧСВВ наголосив на значенні Празника Преображення Господнього, яке тісно пов’язувалося із складенням Перших тимчасових обітів. „Подібно як Христос переобразився на горі Тавор, так повинна переображуватися кожна людина, а особливо богопосвячені особи, щоб своїм життям свідчити народові Божому живого Бога”, – підкреслив Отець Дам’ян і побажав братам, щоб вони вірно виконували те, з чого склали обіти Богові в присутності Настоятелів Василіянського Чину і служителів Церкви.

Після закінчення Божественної Літургії, Ігумен монастиря о. Атанасій, найперше подякував Богові за дар покликання до монашого життя згаданих братів, привітав їх з цим святом та заохотив до ревного та вірного зберігання обітів. Настоятель також подякував їхнім батькам, що віддали своїх синів на служіння Богові у Василіянському Чині, подякував їхнім рідним та знайомим.

Відтак, зі словами вдячності Богові та батькам новомонахів і словами привітання, звернувся о. Йоан – Маґістер (Вчитель новиків), який готував братів до складення Перших тимчасових обітів. О. Йоан заохотив братів завжди бути вірними Богові і дотримуватися складених обітів.

Після цього, від імені братів, що склали обіти, зі словами подяки звернувся бр. Піо Павлик ЧСВВ, який найперше подякував Богові за дар життя і покликання до монашого життя. Опісля подякував батькам за виховання і за те, що віддали їх, своїх синів, на служіння Богові. Брат Піо в особливий спосіб подякував о. Пантелеймону Саламасі ЧСВВ – теперішньому Протоігумену Провінції Найсвятішого Спасителя, який до виконання цього уряду, був Вчителем новиків і прийняв усіх цих братів до монастиря. Саме з допомогою о. Пантелеймона вони робили перші кроки життя в монастирі. Зі словами вдячності брат Піо звернувся також до всіх отців та братів Крехівського монастиря: до Ігумена о. Атанасія, Маґістра о. Йоана та Соція о. Івана, до Духовника о. Дам’яна Кічі та всіх тих, з ким вони співжили впродовж Новіціяту.

Нехай Господь допоможе цим братам витривати у зберіганні монаших обітів та супроводжує їх у монашому житті і поступі.


За матеріалами: osbm.in.ua 

Ченці Провінції Святого Миколая, в особливий спосіб вітають брата Домініка Костака зі складенням Перших тимчасових обітів, радіють за нього і моляться за його витривання у монашому житті згідно із складеними ним обітами убожества, чистоти і послуху.
 

 

ФОТОГРАФІЇ З ПОДІЇ:

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції