Smaller Default Larger

Ювілейний празник Св. Василія Великого в Монастирі Отців Василіян у Києві

 

14 січня 2022 року Божого, в монастирі Отців Василіян у Києві, відбулися урочисті ювілейні святкування храмового і монастирського празника Св. Василія Великого, які очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

20 років тому, Отцями Василіянами був зведений храм на цьому місці, яке на той час виглядало зовсім не перспективним. Однак служіння Василіянської спільноти, як зазначив Блаженніший Святослав, принесло свої плоди, за що сьогодні складається подяка Богові.

Блаженніший Святослав подякував, що в цей день тут зібралися Василіяни з різних кутків України, на чолі з двома Протоігуменами: о. Йоаном Школиком ЧСВВ, який очолює Провінцію Найсвятішого Спасителя, до якої приналежний цей Київський монастир, та о. Франціском Онисько ЧСВВ, який представляє Провінцію Св. Миколая, що на Закарпатті.

Разом з Главою УГКЦ Літургію співслужили: Кир Василь Тучапець ЧСВВ – Екзарх Харківський, Протоігумени, Ігумени та представники Василіянських монастирів і священики Київської Архиєпархії.

«Якщо ми трішки згадаємо, – розповів Глава Церкви, – якими були тих двадцять років, то вони були пережиті в дусі Василія Великого. Жменька отців Василіян передала і передає до сьогодні Божого Духа громадському суспільному морю, яким можна назвати наше київське громадське щоденне життя. Ми сьогодні дякуємо Господу Богу за те, що цей храм був збудований. Памʼятаємо його будівничих, жертводавців. Памʼятаємо покоління василіянських ченців, які тут подвизалися, сестер, які тут служили. Донині ми маємо тут найбільшу в Київській архиєпархії катехитичну школу. Скільки поколінь молодих християн народилися і виховалися у цьому храмі! Особливо в останнє десятиліття буремного життя нашого суспільства цей храм став ковчегом, лічницею, де лікують рани душі і тіла».

На переконання Блаженнішого Святослава, слухаючи нинішнє Боже слово, святкуючи це свято, маємо зрозуміти і певне особисте завдання.

«Мусимо усвідомити наше завдання вести справді християнське життя. Усе те, що ми думаємо, усі наші життєві рішення повинні випливати з печаті Хрещення, з печаті благодаті Духа Святого, яку ми отримали, будучи охрещеними і прийнявши Таїнство Миропомазання, – переконує Глава УГКЦ і додає: –  Ми з вами мусимо наповнювати християнським змістом кожен новий день нашого життя. Ми повинні з Богом день починати, з Ним його проживати і  завершувати. Ми мусимо наново охрещувати наш життєвий простір і час кожного дня».

На думку Блаженнішого Святослава, ми, християни, мусимо внести в нову культуру християнські цінності способом нашого особистого життя, через будування людських стосунків, через будування наших родин, а відтак справедливого суспільства. Іншими словами, маємо охрестити цю нову культуру, яка твориться на наших очах.

Чи це легко? «Мабуть, ні. Бо цей час позначений своїми труднощами. Люди дуже бояться якихось нових печатей, повʼязуючи їх з вакцинацією чи іншими теоріями змови… Але ми, які маємо на собі печать Духа Святого, інших печатей ніколи не будемо боятися. Вони до нас не пристануть», – запевняє Блаженніший Святослав.

«Той, хто житиме Таїнством Миропомазання і Хрещення як основою свого життя, той  нічого не боятиметься. Чому? Бо знає, що на ньому спочиває благодать Святого Духа», – додав Глава Церкви.

 

 

*******

 

 

*******

 

ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ АРХІЄРЕЙСЬКОЇ БОЖЕСТВЕННОЇ ЛІТУРГІЇ

 

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції