Smaller Default Larger

Свято василіянської Провінції Найсвятішого Спасителя та 130 річниця складення довічних обітів Андреєм Шептицьким

14 серпня 2022 року в монастирі святого Юра в Червонограді отці і брати Василіянського чину святого Йосафата та парафіяни і гості відзначили патрональне свято Провінції Найсвятішого Спасителя, яке відзначається щороку у серпні, близько до свята Преображення Господнього. Цьогоріч головною темою святкувань стала 130 річниця з дня складення довічних обітів Андреєм Шептицьким у цьому монастирі.

Урочисту Божественну літургію очолив преосвященний владика Петро Лоза, ЧНІ, єпископ помічник Сокальсько-Жовківської єпархії. Йому співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Веніямин Чернега, ЧСВВ, провінційний вікарій та економ, Йосиф Кралька, ЧСВВ, провінційний радник та ігумен дрогобицького монастиря, Павло Федусів, ЧСВВ, провінційний радник та ігумен золочівського монастиря, Корнилій Яремак, ЧСВВ, провінційний радник, Лука Буняк, ЧСВВ, настоятель Малоберезнянського монастиря, Полікарп Погоріляк, ЧСВВ, провінційний радник Провінції святого Миколая, Єремія Рибаков, ігумен червоноградського монастиря, Михайло Нискогуз, парох церкви святого Йосафата, отці із Львівського, Крехівського, Гошівського, Жовківського, Золочівського, Підгорецького, Луцького, Володимирського, Кам’янець-Подільського монастирів.

У проповіді владика Петро зупинився на образах євангельського читання, наголосивши, що в особі апостола Петра, який почав потопати в морі, Христос відкриває для нас смисл нашої віри. Надприродні віра полягає в тому, що єдиний Спаситель для нас – Господь Ісус і вислів «Господи, рятуй мене» може стати для кожного християнина життєвим гаслом. Так довіряючи Христу, Андрей Шептицький вирушив стежиною його наслідування. Якраз 14 серпня 1892 року в монастирській церкві в Кристинополі, який тепер називається Червоноград, він склав вічні обіти у Василіянському чині. Наприкінці проповіді владика привітав присутніх отців і братів із святом Провінції та закликав благословення за молитвами Богородиці, присутньої у чудотворній іконі, та всіх святих.

На завершення Божественної літургії о. Протоігумен Йоан Школик, ЧСВВ, подякував владиці Петру та всім присутнім за спільну молитву та запевнив, що отці Василіяни якомога вірніше намагатимуться наслідувати Христа, своїх засновників та великого митрополита Андрея. Після короткої перерви в будинку Апостольства молитви відбулась урочиста академія, присвячена річниці складення професії довічних обітів Андреєм Шептицьким.

В офіційній частині із вітальними словами до присутніх звернулися о. Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, о. Лука Буняк, ЧСВВ, від імені протоігумена і братії Провінції святого Миколая, Наталія Кохан, заступник голови Червоноградської районної ради, Володимир Коваль, заступник Міського голови Червонограда, Галина Гриник, директор Червоноградського музею історії релігії, який діє у палаці Потоцьких. Головну доповідь до 130 річниці складення довічних обітів Андреєм Шептицьким, василіянином, священником та єпископом – митрополитом Української греко-католицької Церкви на тему «Монаші обіти як відповідь Христу на заклик бути свідками та знаком майбутнього віку» виголосив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ.

Мистецьку частину академії виконав хор Алетея василіянського храму святого Юрія в Червонограді під керівництвом Олени Кондратьєвої. Прозвучали хорові твори на церковну та патріотичну тематику. Академія завершилася подячною промовою, яку виголосив о. Єремія Рибаков, ЧСВВ, ігумен монастиря у Червонограді, та молитвою за Україну «Боже великий, єдиний».

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції