Smaller Default Larger

Зібрання Ченців Василіян Провінції Св. Миколая в Мукачівському монастирі

12 жовтня 2022 р. Б., в Мукачівському монастирі відбулося чергове цьогорічне зібрання ієромонахів-василіян Провінції Св. Миколая в Україні, на якому було оголошено новий склад Ради Протоігумена та нових Настоятелів.

 

 • Новий склад Ради Протоігумена

Протоігумен о. Франціск Онисько ЧСВВ, після спільної молитви Ченців, розпочав зібрання проголошенням нового складу Ради Протоігумена, яка напередодні була затверджена Протоархимандритом Василіянського Чину Св. Йосафата Всесв. О. Робертом Лисейком.

Внаслідок призначення дотеперішнього Провінційного Вікарія і Першого Радника Провінції Впр. о. Даниїла Дербаля ЧСВВ Намісником Протоархимандрита при Головному осідку Василіянського Чину в Римі, наступні Провінційні радники піднялися на один ступінь у порядку черговості.

 

Таким чином:

 • Першим Радником і Провінційним Вікарієм став – Впр. о. Полікарп Погоріляк ЧСВВ,
 • Другим Провінційним Радником став перший заступник – Впр. о. Мелетій Рішко ЧСВВ.
 • Провінційним Економом (від 10.03.2020) та Провінційним Секретарем (від 04.08.2022) надалі залишається Впр о. Еммануїл Хмара ЧСВВ.

 

Затверджені Отцем Протоархимандритом Вікарій і Радник склали приписані Правилами й Статутом Чину визнання віри і присягу вірності при прийнятті уряду та приступили до виконання свого нового служіння у Провінції.

 

 

 

 • Віднова посвяти в синівство Пречистої Діви Марії

Після цього, учасники зібрання, перед Мукачівською Чудотворною Іконою, відновили свою Посвяту в синівство Пречистої Діви Марії, яку ченці-василіяни щороку поновлюють в Празник Її Покрова.

 

 

 • Нові Настоятелі в Провінції

Наступним етапом цього дня було перше засідання Провінційної Ради в новому складі, де були прийняті остаточні рішення стосовно призначення Настоятелів у тих Монастирях, де виникла така потреба із-за згаданих змін в Провінції.

Продовживши зібрання представників усіх чернечих спільнот, Протоігумен оголосив новопризначених Настоятелів:

 • Настоятелем Мукачівського монастиря став Впр. о. Лука Буняк ЧСВВ, змінивши на цьому уряді о. Даниїла Дербаля ЧСВВ.
 • Намісником Протоігумена в Малоберезнянському монастирі (Осідок Провінції) став Впр. о. Йосафат Сичкун ЧСВВ, змінивши на цьому уряді о. Луку Буняка ЧСВВ.

 

 

 • Призначення відповідальних за інші сфери життя та діяльності Провінції

Також було оголошено про призначення інших урядів, приписаних Статутом Чину, Провінційним Правильником й Постановами останньої Римської Генеральної Капітули, які були представлені й подані на цьому зібранні для всіх чернечих спільнот:

 

 • Референтом у справах захисту неповнолітніх та вразливих осіб від сексуальних зловживань з боку членів і співпрацівників Чину на рівні Провінції Св. Миколая став о. Полікарп Погоріляк ЧСВВ.
 • Відповідальним за чернече формування у Провінції став о. Мелетій Рішко ЧСВВ, завданням якого буде дбати про три сфери:

Відповідальний за реколекції (Статут – Прр. 205-206): Укладає річний календар реколекцій та дбає про їх організацію.

Відповідальний за чернече формування для братів (Статут – Пр. 139): Випрацьовує програму формаційної діяльності для братів.

Відповідальний за постійну формацію (Статут – Пр. 140, §2): Випрацьовує програму постійної формації у Провінції.

Також в його обов’язки входитиме допомога Протоігумену у поширенні, ознайомленні та впровадженні в життя «Загального плану василіянського формування (Ratioformationis)», прийнятого на останній Римській Генеральній Капітулі.

 • Відповідальним за допомогу Провінційній управі у створенні програми відзначення в Провінції 400-ліття мученицької смерті святого священномученика Йосафата, яке припадає на 12 листопада 2023 року Божого, став о. Лука Буняк ЧСВВ.

Також на зібранні обговорювалася підготовка до іншого Ювілею – 100-ліття від дня народження о. Павла Мадяра ЧСВВ, яке припадає на 21 лютого 2023 року Божого.

 

 

 • Канонічні візитації

Протоігумен також оголосив, що ведеться підготовка до Генеральної Канонічної Візитації у Провінції Св. Стефана в Угорщині, куди поїхали на служіння троє Ченців Провінції Св. Миколая, а саме: о. Андрій Белеканич ЧСВВ (Маріаповчанський монастир), о. Михайло Станко ЧСВВ та о. Павло Кречун ЧСВВ (Місійний осідок в Будапешті).

 

 • Візитація у Провінції Св. Стефана в Угорщині, яку проведе Всесв. О. Протоархимандрит Роберт Лисейко ЧСВВ, запланована на 14-18 листопада.
 • Натомість щорічна Візитація у Провінції Св. Миколая в Україні, яку проведе Впр. О. Протоігумен Франціск Онисько ЧСВВ, запланована у період з 28 листопада до 8 грудня.

 

 

 • Особлива турбота про вірних в умовах війни

Головним завданням Ченців Провінції й надалі залишається особлива турбота про вірних, переселенців та жертв війни в Україні, спричиненої жорстокою російською агресією. Представники василіянських монастирів Закарпаття з глибоким болем висловили на цьому зібранні співпереживання особливо з усіма жертвами останніх неприпустимих бомбардувань по всій Україні. Продовжуючи своє щоденне богопосвячене життя і служіння згідно Правил Св. Василія Великого та взоруючить на приклад Св. Свщмч. Йосафата, місцеві василіянські спільноти наново застановлялись, як найбільше спричинитися до підтримки і допомоги українському народу й війську в цій війні.

 

*******

 

 

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції