Smaller Default Larger

Храмовий празник Христа Царя у Василіянському монастирі в Івано-Франківську

 У неділю, 30 жовтня 2022 року, у монастирі та храмі Христа Царя в Івано-Франківську урочисто відзначили храмове свято.

Цей монастир закладено у 20-их роках ХХ століття для провадження місцевої парафії. Після виходу Української Греко-Католицької церкви з підпілля монастир було відновлено і він став одним з найактивніших духовних центрів Прикарпаття.

Парафіяни та гості храму готувалися до святкувань триденними реколекціями на актуальну тему стосунків людини і Бога, які провів о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, радник Протоігумена та місіонер. У навечір’я свята відбулися чування та Велика вечірня з Литією, яку очолив о. Теодосій Крецул, ЧСВВ. Саме свято Христа Царя було надзвичайно насичене, адже протягом дня у храмі відслужено п’ять Божественних літургій із урочистими проповідями.

Кульмінацією святкування стала урочиста Божественна літургія, яку очолив преосвященний владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, правлячий єпископ Бучацької єпархії. Теж цими днями владика відзначив тридцятиліття священичих свячень. У проповіді владика окреслив значення свята Христа Царя для вірного народу. Із архиєреєм Службу Божу співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Франциск Онисько, Протоігумен Провінції святого Миколая, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС ім. Й.В. Рутського, Володимир Маланюк, магістр новіціяту у Крехові, численне духовенство.

Поміж Божественними літургіями силами хорових колективів, які діють при храмі Христа Царя, було влаштовано святковий концерт духовної та національно-патріотичної музики, під час якого звучали твори відомих композиторів та авторські твори і вірші. Присутні збагатилися віртуозним виконанням відомих композицій та сучасних творів. Головним гаслом святкування стали слова гимну до Христа Царя: «Царюй між нами, Князю миру, по наших селах і містах; пануй в державах і родинах, і прав у серцях і в умах».

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції