Smaller Default Larger

Завершення великопосних реколекцій (Наука №5: «Милостиня») та Хресна дорога в Ужгородському кафедральному соборі

19 березня 2023 року Божого, в Ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі завершилися великопосні реколекції під проводом Отців Василіян Провінції Св. Миколая в Україні.

Реколекції проводилися в рамках Ювілею 400-ліття мученицької смерті св. свщмч. Йосафата, а науки виголошував Протоігумен Отців Василіян о. Франциск Онисько ЧСВВ, щодня під час Служби Божої: зранку − о 8:00, ввечері − о 18:00. Щодня ієромонахи-василіяни удяляли вірним св. Тайну Покаяння-Сповіді.

П’ята, завершальна та підсумкова наука, яку виголосив Протоігумен для вірних під час недільної Божественної Літургії (о 8:30 год., о 9:45 год. /Архієрейська Божественна Літургія/ і об 11:30 год.) була на тему: «Милостиня».

В рамках реколекцій щодня у Кафедральному соборі служився Молебень до Св. Йосафата (о 17:30) та уділялося благословення його мощами, які також були виставлені у храмі для приклоніння та молитви.

На завершення Архієрейської Божественної Літургії, Преосвященний Владика Ніл промовив молитву до Св. Йосафата, а Протоігумен о. Франциск ЧСВВ уділив благословення мощами Св. Священномученика з нагоди завершення реколекцій.

Після обіду при Кафедральному соборі також відбулася Хресна дорога (поч. 15:00 год.), яку вступним словом розпочав Владика Ніл, а роздуми над хресними стаціями виголошували священики. Першу та останню стації цієї Хресної дороги, роздуми над якою були зосереджені на темі війни в Україні та хресному шляху, який долає в цей час український народ, виголосив Протоігумен Отців Василіян о. Франциск ЧСВВ, звернувши увагу на постать Св. Йосафата, який по новому стає сьогодні для нас Апостолом Єдності.
На завершення Хресної дороги було уділене благословення: Владика Ніл благословляв вірних частичкою Животворного Хреста Господнього, а Протоігумен о. Франциск – мощами Св. Йосафата, які були теж виставлені у стіп Христового розп’яття під час усієї хресної молитви.

 

*******

*******

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції