Smaller Default Larger

Показ вистави «Слідами священномученика» відбувся у Мукачеві

1

У неділю 26 листопада 2023 р. Б., у головному залі Палацу культури і мистецтв Мукачівської міської ради відбулася надзвичайна подія - показ вистави про українського святого - священномученика Йосафата Кунцевича, ЧСВВ, архиєпископа полоцького. Ця подія присвячена 400 літньому ювілею мучеництва св. Йосафата, який відзначає Василіянський монаший Чин та Українська Греко-Католицька Церква. 

* * * * * * *

На запрошення оо. Василіян Мукачівського монастиря св. Миколая, монаший театр «В каптурах», який діє при Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. Митрополита Велямина Рутського (м. Львів-Брюховичі), представив перед заповненим залом трагікокомедію про нашого співбрата по крові та духу - св. Йосафата. 

Актори цієї вистави - десять звичайних молодих ченців, які навчаються та роблять свій вклад у справу розвитку Церкви та Українського народу.

На початку вистави з невеликим вступним словом до глядачів звернувся бр. Серафим Боюк, ЧСВВ, автор цієї трагікокомедії. 

Відтак численні глядачі: духовенство та монашество, дорослі і діти та наші захисники переглянули виставу. 

Наприкінці, з подячним словом звернувся о. Лука Буняк, ЧСВВ, Настоятель Мукачівського монастиря св. Миколая та подякував братам-студентам за чудову виставу, яка відкрила для нас постать св. Йосафата. Також подякував глядачам, які чисельно взяли участь у перегляді вистави, дирекції Палацу, працівникам та організаторам. 

Ще однією важливою частиною нинішньої події стала збірка пожертв доя потреб Збройних Сил України. 

При виході з палацу учасники мали можливість придбати семінарійний часопис «Господь і я» який видають брати василіяни.

Про виставу

Автор сценарію: бр.Серафим Роман Боюк, ЧСВВ

Режисер: п. Дмитро Бартков

Жанр: трагікомедія

Дата прем’єри:10.06.2023

Вже довгий час існує добра традиція серед василіянських братів-монахів, які навчаються, щороку організовувати Різдв’яні вистави у виконанні монашого театру « В Каптурах», однак через пандемію та повномаштабну війну вже три роки глядачі очікували побачити щось нове і надзвичайне від братів, але не було нагоди й можливостей через різні причини. Проте, цьогорічну визначну дату в історії Василіянського Чину Святого Йосафата та УГКЦ ми не можемо обминути, без нашого значного внеску для прослави св. Йосафата Кунцевича – співбрата в Чині Святого Василія Великого, який віддав своє життя за Єдність всіх християн в 1623р. Тому ми з радістю відповіли на заклик і прохання Блаженнішого Святослава до всіх отців Василіян з заохотою організовувати місійні науки та культурні заходи для відновлення культу почитання св. Йосафата серед українського народу й з благословення ігумена та ректора ВІФБС о.Пантелеймона Трофімова нам вдалося у особливий спосіб зробити свій внесок у це добре й святе діло: ми організували виставу «Слідами Священномученика» про життя й діяльність св. Йосафата Кунцевича, з якою подорожуємо на запрошення отців та парафіян з різних куточків України. Ми вже відвідали такі міста: Львів,Київ,Івано-Франківськ,Тернопіль, Бучач,Червоноград,Жовква і сьогодні завітали до вас.

Життя святої людини, яке увінчалося трагічною смертю, важко відчитати крізь призму століть і віднайти паралелі із своїм життям, але це не є повністю неможливо й наша вистава прагне донести цю ідею кожній людині, що її відвідає. Звичайна українська родина, де батько на фронті й мама залишилася наодинці із надто прогресивним сином, однак бажає закласти в ньому любов до Бога й Церкви. І одного дня у неї є надзвичайна нагода донести синові, що є щось цікавіше за віртуальний світ, бо до храму в їхньому місті приїжають оо.Василіяни із місіями про українського святого священномученика Йосафата Кунцевича, але син не ведеться на провокацію мами. Однак на нього очікує можливість пройти дорогою, якою зі сміливістю та впевненістю простував в своєму житті Йосафат Кунцевич від дитячих років і аж до моменту трагічної смерті від рук неприхильників церковної єдності. Приклад св.

Йосафата повинен розбудити у сина і всіх присутніх глядачів бажання переглянути своє покликання та свою дорогу до святості на взірець святого Йосафата Кунцевича.

Вистава призначена для широкого кола глядачів, навіть діти, як показує практика сприймають її та розуміють задум її автора.

* * * * * * *

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції