Smaller Default Larger

Підсумки наукової конференції про покликання до богопосвяченого життя

Підсумки наукової конференції, присвяченій тематиці покликання до богопосвяченого життя, яка відбулась у Львові 19-20 жовтня, обговорювали сьогодні у конференц-залі Відділу Комісій УГКЦ на Святоюрській горі.

У зустрічі взяли участь о. Петро Баран, ЧНІ, Голова Патріяршої Комісії у справах монашества, с. Наталія Мельник, ЗСПР, Головна Настоятелька Сестер Згромадження Святої Родини, с. Христофора Буштин, СНДМ, голова Комісії УГКЦ у справах шкільництва, о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, Вікарій Василіянського Чину, о. Роман Лагіш, ЧНІ, модератор конференції та о. Орест-Дмитро Вільчинський, керівник проекту «Католицький Оглядач».

«Покликанння до богопосвяченого життя – тема важлива і для УГКЦ, і для Вселенської Церкви», – каже о. Петро Баран. На його думку, як Голови Патріяршої Комісії у справах монашества, дуже важливо осмислити стан покликань і те, як треба працювати над промоцією покликань до богопосвяченого життя.

«Монашество у Церкві збирається уже не вперше, відчуваючи спільні потреби і труднощі», – розповіла с. Наталія Мельник, ЗСПР. Як вважає с. Наталія, ця наукова конференція стала результатом шестирічного Собору монашества і Собору Церкви, присвяченому монашеству, після яких постало питання якості покликань, а богопосвячені особи навчилися гуртуватися і спільно шукати вихід.

«На тему покликань провели соцопитування, які виявили, що ті особи, які мають особистісні риси готовності до богопосвяченого життя, найчастіше походять з повних благополучних сімей, де були добрі стосунки поміж батьками та дітьми», – про це розповіла с. Христофора Буштин СНДМ і додала, що на разі бракує дослідження того, як на покликання впливає християнське виховання у сім‘ї.

Сучасна молодь мало знає про покликання до богопосвяченого життя, хоча, як показують опитування, найчастіше сприймає монаха як людину, яка молиться. «Богопосвячене життя близьке за аналогією до посвяченої речі, яка отримує нове призначення, оскільки так само і людина стає пророчим знаком, свідчить про першість Божого Царства, першість духовного у власному житті, слідування за Христом!», – вважає голова Комісії УГКЦ у справах шкільництва.

Про динаміку покликань, зокрема, про її спад розповів о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ. В Україні спад динаміки покликань відбувся втричі швидше, аніж у Старій Європі. Зараз на одну монашу спільноту припадає 2 нові покликання, і цього, звичайно, мало для нормального функціонування спільнот. Однак позитивним моментом можна назвати той факт, що богопосвячене життя вибирають «особи, які мають більше розуміння, що таке богопосвячене життя, і монаші спільноти стають креативнішими…».

«Богопосвячене життя сьогодні перебуває у великій конкуренції з іншими можливими варіантами вибору молодої особи», – вважає о. Роман Лагіш, ЧНІ.

«Покликання до богопосвяченого життя в Україні ускладнює ще й той факт, що на її теренах можемо говорити про два культурні регіони: постмодерний та пострадянський, кожен з яких має свої руйнівні вияви. У першому переважає релятивізм, а другий вирізняється страхом дати відповідь на покликання», – вважає о. Орест-Дмитро Вільчинський, керівник проекту «Католицький Оглядач».

З цієї причини «людині потрібен духовний провід, щоб відрізнити Божий голос і подолати всі перешкоди і страхи», – підсумував о. Петро Баран.

Джерело: КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ



 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції