Smaller Default Larger

«Вербові галузки символізують усе те добре, що ми можемо принести Христу як підсумок Великого посту»

«Сьогодні Ісус приходить до нас і хоче, щоб ми Його прийняли та разом із Ним подорожували Страсним тижнем, споглядаючи Його упокорення, розп’яття і воскресіння, що дає остаточну перемогу тим, хто у Нього вірить».

«Зелені галузки, що їх ви тримаєте в руках, є символом Його перемоги, і ви, подібно до старовинного Ізраїлю, який робив той самий жест, вітаючи Спасителя пальмовими галузками, єднаєтеся із Царем у славі», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, під час проповіді на свято Входу Господнього в Єрусалим, 28 квітня 2013 року, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.

Вітаючи всіх присутніх із одним із 12 найбільших свят у році, Глава Церкви зазначив, що Єрусалим був містом, де Ісус «помер, був розп’ятий на хресті, але третього дня воскрес у славі». «Ми, християни, разом із Христом, що входить у Єрусалим, входимо і в час Страсного тижня, який впроваджує нас у таїнство Його страстей, розп’яття, смерті й воскресіння», - зазначив проповідник. За словами Предстоятеля УГКЦ, Ісус прийшов у Єрусалим, щоб своєю кров’ю зробити нас, грішних, справедливими і святими. Ісус є і переможним Царем, бо «цими днями Він сам увійде у смерть для того, щоб воскреснути і перемогти її, відкривши людям дорогу в життя і остаточно перебороти всяке зло у світі. Христос є і покірним Царем, бо «на хресті Він зазнав найбільшої зневаги».

«Цей Цар сьогодні приходить у наше життя, тому нехай ті вербові галузки символізують усе те добре, що ми сьогодні можемо принести Йому як підсумок Великого посту. Він запрошує нас впустити Божу силу у власне життя і завдяки цьому стати чесною людиною, істинним християнином, учасником його перемоги над злом, яке так часто нам докучає. Він приходить, щоб зцілити нас від гордині, показуючи своє упокорення», – завершив Блаженніший Святослав.

Після Божественної Літургії Глава УГКЦ освятив вербові галузки.

За матеріалами: ugcc.org.ua

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції