Smaller Default Larger

Храмове свято Пресвятої Трійці у Вільнюсі

У неділю Зіслання Святого Духа (за григоріанським календарем) відбулося урочисте храмове свято в українській парафії Пресвятої Тройці у м. Вільнюсі, столиці Литви.

Архієрейську Божественну Літургію очолив і виголосив проповідь владика Димитрій (Григорак), Єпарх Бучацький, у співслужінні з отцями василіянами.

На Літургії був Посол України в Литовській Республіці Валерій Жовтенко та голова Української громади у Вільнюсі. Літургію співав молодіжний хор «Радуниця» зі Львова.

Після Архієрейського Богослужіння були концертні виступи литовців і українців, які створили у всіх присутніх особливі духовні враження.

Слід згадати, що при храмі Пресвятої Тройці відновив свою діяльність василіянський монастир, у якому на початку ХVІІ століття звершував монаший подвиг апостол єдності Церков – святий священномученик Йосафат. Незабаром цій церкві виповниться 500 років: у 1514 році її збудував представник української династії – великий князь Олександр-Костянтин Острозький.

Цього року, у листопаді, заплановано проведення Вільнюського саміту Україна-ЄС. З цієї нагоди запрошуємо всіх українців, які будуть на цьому заході у Вільнюсі, до українського храму Пресвятої Тройці у столиці Литви, що має надзвичайне історичне значення для нашої Церкви і України.

За матеріалами: osbm.info


 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції