Smaller Default Larger

Відбулися урочисті святкування празника Преображення Господнього в Малоберезнянському монастирі

18-19 серпня 2013 р. Б., у Василіянському монастирі в Малому Березному, відбулися урочисті святкування празника Преображення Господнього. Вже 23 рік поспіль Отці Василіяни відзначають в це свято відродження Малоберезнянської обителі. Цього ж року, учасники торжества також духовно єдналися зі святкуваннями, пов’язаними з 1025-річчям хрещення України-Русі, які відбувалися цими днями в Києві.


18 серпня, в день, коли було освячено головний храм греко-католиків – Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві, Отці Василіяни разом з паломниками, відбули хресний хід по Чернечій горі при Малоберезнянському монастирі, роздумуючи над Святою Тайною Хрещення, над своєю приналежністю до Христової Церкви та подією Преображення Господнього, що й сьогодні надзвичайно актуальна для сучасного християнина.

Провідниками Хресної ходи були Отці: Тарас Іванана ЧСВВ, Настоятель Боронявського монастиря та Андрій Белеканич ЧСВВ, місцевий священнослужитель монастиря. А участь у цій ході взяли прочани та молодь від інших Василіянських монастирів: Боронявського, Імстичівського та Мукачівського, як також прочани з довколишніх сіл і міст.

Після закінчення Хресної дороги, на відпустовій площі була відправлена Божественна Літургія, яку очолив Настоятель Василіянського монастиря в м. Золочеві (Львівська обл.), о. Августин Шоп’як ЧСВВ. Співав Літургію Хор церкви Вознесіння при Золочівському монастирі Отців Василіян.

19 серпня, в сам празник Преображення Господнього, святкову Божественну Літургію в Монастирі очолив о. Василь Данилаш – Декан Великоберезнянського Деканату, Мукачівської Греко-Католицької єпархії. Йому співслужили: Намісник Малоберезнянського Монастиря о. Даниїл Дербаль ЧСВВ та священики Деканату.

Під час святкової Літургії, брати-василіяни: Еміліян Гавей та Кипріян Зейкан, відновили Богові свої тимчасові обіти Убожества, Чистоти і Послуху.

У проповіді, зверненій до прочан, молоді та парафіян монастирської церкви, Отець Декан пригадав духовне значення празника Преображення Господнього, а також, на життєвих та історичних прикладах показав, як це свято відображається в нашому житті і який вплив може на нього зробити. Також, проповідник підкреслив важливе значення тих подій, що відбувалися в ці дні у Києві.

Тут варто згадати, що у прощі до Києва, з нагоди освячення Патріаршого собору, взяли участь й парафіяни монастирської церкви в Малому Березному, а також Протоігумен Василіянської Провінції Св. Миколая, Осідок якої розміщений в Малоберезнянському монастирі.

Таким чином, утворилося, свого роду, духовне єднання між згаданими святкуваннями, подіями та особами, що проявлялося у різнорідних богослужіннях, духовних повчаннях та проповідях, у Святих Тайнах Покаяння й Євхаристії.

В особливий спосіб прикрасив своїм співом святкові богослужіння в Малоберезнянському монастирі, згаданий вже Хор церкви Вознесіння, що при Василіянському монастирі в м. Золочеві, якому вкінці була висловлена велика подяка.

Вдячність була висловлена й тим, хто здійснював обслугу святкувань: Отцям і Братам Василіянам, Сестрам Василіянкам з м. Перечина, а також усім учасникам: духовенству, мирянам і монашеству, серед яких були присутні сестри Служебниці НДМ із Сербської Провінції Св. Йосифа та Сестри з Конгрегації Доньок Св. Франциска з Асижу, що мають свій монастир у Великому Березному.

Після Многоліття та подяк, Отець Декан освятив за церковним звичаєм овочі, які принесли з собою вірні та окропив усіх свяченою водою, а інші отці помирували всіх святим миром.

о. Франціск Онисько ЧСВВ



Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції