Smaller Default Larger

«Наше призначення – не стояти в гріховному Йордані, а йти з Ісусом по Йордані Вічного Життя», – Протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ


19 січня 2014 р., на празник Богоявлення Господнього, Протоігумен Василіянської Провінції Святого Миколая в Україні, Високопреподобний отець Павло Райчинець ЧСВВ, очолив святкову Божественну Лутургію в монастирському храмі при Провінційному Осідку Отців Василіян у Малому Березному.

З Протоігуменом Літургію співслужили: Намісник монастиря о. Даниїл Дербаль ЧСВВ, о. Андрій Белеканич ЧСВВ, і дияконував о. д. Максим Пішта ЧСВВ.

У своїй проповіді (ЧИТАТИ) Протоігумен, між іншим, звернув увагу парафіян на те, що в це свято ми не лише пригадуємо євангельську подію, що сталася багато років тому назад. Адже сьогоднішнє свято Богоявлення Господнього є продовженням того Богоявлення, що описане в Євангелії, і в ньому ми беремо зараз участь, зокрема, через слухання Слова Божого, досвідчуючи Божу присутність між нами.

Крім того, Протоігумен підкреслив, що подія Богоявлення Господнього є не гучною подією чи новиною для людини, а є частиною нашого життя. Тому що сьогодні Бог також обʼявляється в цьому світі, і не десь далеко від нас, але в нашому Йордані: в нашому особистому житті, в нашому тілі і не раз закамʼянілому та гріховному серці.

Пригадуючи великий дар Хрещення, в якому кожен з нас став «улюбленим сином і дочкою» Небесного Отця, та отримав «Печать дару Святого Духа» в Тайні Миропомазання, Протоігумен заохотив вірних вже не повертатися в рабство гріха та ідолослужіння, тому що нашим призначенням є не стояти в гріховному Йордані, а йти з Ісусом по Йордані Вічного Життя.

Після закінчення Божественної Літургії, на церковному подвірʼї відбулося Велике Водосвяття, під час якого священнослужителі монастиря в молитві випрошували, щоб зшестям Святого свого Духа, Господь освятив для свого люду воду, яка була б для всіх, що доторкаються і причащаються її та помазуються нею, освяченням, здоровʼям, очищенням і благословенням.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції