Побачив світ «Папський щорічник 2015». «Annuario Pontificio» – це довідник, в якому можна знайти інформацію про Папу та Римську Курію, кардиналів, різні інституції Апостольської Столиці, дипломатичну службу Святого Престолу, про всі церковні територіальні структури в світі й про ієрархію, як також про Головних Настоятелів чернечих Чинів і Згромаджень папського права. Одночасно, до книгарень надійшов «Щорічник Статистики Церкви за 2013 рік». Приготуванням цих видань займається Центральний відділ статистики Церкви, що діє при Державному Секретаріаті Апостольської Столиці.
Гортаючи сторінки «Папського щорічника», дізнаємося, що в період від 22 лютого 2014 р. до 14 лютого 2015 р. у світі одна дієцезія та дві єпархії були піднесені до гідності митрополичого осідку, були створені три дієцезії та три єпархії, один Екзархат, а також одна територіальна прелатура була піднесена до рівня дієцезії, а Апостольська префектура – до Апостольського вікаріату. Пригадаємо, що у цьому переліку – Куритибська архиєпархія та Прудентопільська єпархія УГКЦ в Бразилії та Харківський Екзархат УГКЦ.
Дані «Статистичного Щорічника», які стосуються інформації станом на 31 грудня 2013 року, дають змогу підкреслити важливі моменти присутності та діяльності Католицької Церкви у 2989 церковних структурних одиницях в усьому світі.
Зокрема, відзначено що в період між 2005 та 2013 роками кількість охрищених католиків у світі зросла на 12 відсотків і на кінець звітного періоду становила 1 млрд. 254 мільйони, що у загальнопланетному вимірі становить 17,7 %. Однак, динаміка є дуже відмінною залежно від континентів, а найбільше зростання показала Африка, де кількість католиків зросла на 34%.
Наприкінці 2013 року у світі нараховувалося понад 4 мільйони 162 тисячі єпископів, священиків, дияконів, ченців та черниць, членів світських інститутів, місіонерів-мирян та катехитів. Так, єпископів нараховувалося майже 5200, більшість з яких зосереджені в Америці та Європі (37 та 31 відсоток, відповідно). Помітною тенденцією стає формування на місійних теренах місцевої ієрархії, яка заміняє єпископів-місіонерів.
Станом на кінець звітного періоду у світі нараховувалося майже 415 тисяч священиків, кількість яких за рік зросла на 0,3 відстотка, в той час, як у Північній Америці та Європі відзначено понад відсоткове зменшення. Хоча, саме у Європі, де проживає менше, ніж 23 відсотки католиків, зосереджено майже 45 відсотків священиків. На 1 відсоток в період між 2005 та 2013 роками зросла кількість ченців-несвящеників, які склали вічні обіти, майже на 9 відсотків за цей час у загальносвітовому вимірі зменшилась кількість черниць, але на 18 відсотків зросла їхня кількість у Африці та на 10 – в Азії.
Дещо зменшилася, приблизно на 2 відстотки, кількість кандидатів до священства. Але в той час, як наприклад, у Європі спад становить приблизно 3,6 %, у деяких країнах континенту, зокрема, в Італії (0,3%), Україні (4,5%) та Бельгії (7,5%), відзначено зростання священичих покликань.