Smaller Default Larger

Бразилія. Симпозіум «Культура миру в конфліктуючому світі»

Бразилія. Симпозіум «Культура миру в конфліктуючому світі»

Людство, яке живе в гармонії й мирі... Чи ця мрія може здійснитись? Чому уроки минулого, зокрема, двох  світових воєн і надалі ігноруються або не враховуються і, незважаючи на численні ініціативи, насильство в різних частинах світу не тільки не зменшується, але навіть і зростає, включаючи також релігійні конфлікти? Як ця реальність впливає на сім’ї, інституції, міста та країни? Що потрібно знати й робити, щоб з надією сприяти формуванню совісті й світогляду, щоб, нарешті, запанував мир у світі, переповненому конфліктами?

Ці фундаментальні питання розглядає міжнародний симпозіум «Культура миру в конфліктуючому світі», який триває від 1 до 3 вересня в бразилійському місті Ріо-де-Жанейро. Його організаторами є Папський католицький університет в Ріо-де-Жанейро, Папський Григоріанський університет в Римі та Португальський католицький університет. Ці католицькі освітні заклади, силою своєї ідентичності та місії, завжди уважні до знаків часу, запропонували біблійні, богословські та душпастирські роздуми з цих питань, які мають великий вплив на різні аспекти та сектори сучасного суспільства. Однак, ці питання пов’язані не тільки з богослов’ям та душпастирською діяльністю, а також і з іншими галузями знань. Тому у симпозіумі беруть активну участь представники інших дисциплін, як соціальні науки, комунікації, право, освіта, філософія, історія, міжнародні стосунки.

Симпозіум «Культура миру в конфліктуючому світі» є продовженням ініціатив богословського факультету Папський католицький університет в Ріо-де-Жанейро, який періодично організовує міжнародні зустрічі з метою сприяння і поширення богословських знань та їхнього зв’язку з іншими галузями знань.

У цьому симпозіумі взяв участь кардинал Петре Кодво Турксон, Президент Папської Ради «Справедливість і мир», який виголосив вступну доповідь на тему: «Базові компоненти для справедливішого та мирнішого суспільства». З’ясовуючи питання справедливості у біблійному розумінні, він пригадав, що мир – це плід справедливості. Справедливість вимагає пошани до питань, пов’язаних з взаємостосунками. Тому у Святому Письмі справедлива чи праведна людина шанує вимоги стосунків з іншими та будує спільність, гармонію та мир.

Мир немислимий без справедливості, а культура миру вимагає культури справедливості.

Кардинал Турксон широко з’ясував невтомну діяльність святих Папів Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ, Папи-емерита Венедикта ХVІ та Папи Франциска, спрямовану на захист миру у світі. Він висвітлив п’ять надійних базових компонентів у вченні Вселенських Архиєреїв, спрямованих на побудову справедливішого та мирнішого суспільства. Ними є реалізм і проникливість,

фундаментальна візія цілості, довір’я, терпеливість і відповідальність, надія на оновлення культури миру та постійне прагнення до діалогу.

На завершення Президент Папської Ради «Справедливість і мир» процитував уривок з Енцикліки «Любов у істині» Папи-емерита Венедикта ХVІ: «Поступ потребує християн, з руками, піднесеними до Бога в поставі молитви, християн, які керуються усвідомленням того, що любов, повна істини, яка є початком справжнього поступу, не є нашим витвором, а нам подарована. Тому у найважчих і найскладніших хвилинах, крім свідомої реакції, насамперед, ми повинні звертатись до Божої любові».  

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/news/2015/09/02/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D1%96%D1%8F_%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D1%96%D1%83%D0%BC_%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0_%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%83_%D0%B2_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%BB%D1%96%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%8E%D1%87%D0%BE%D0%BC%D1%83_%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%96/1169072

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції