Smaller Default Larger

Урочистість Всіх Святих з Папою Франциском

Урочистість Всіх Святих з Папою Франциском

У неділю 1 листопада 2015 р., коли римо-католицька Церква відзначає урочистість Всіх Святих, канонізованих Церквою, тобто визнаних святими, і тих, імена яких невідомі, Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» з десятками тисяч вірних, зібраними на площі святого Петра у Ватикані, серед яких учасники «Перегону святих», наголосив, що святі є живими й відважними прикладами, які ми повинні наслідувати у щоденному житті. За словами Святішого Отця, святі живуть також і поруч нас, у наших родинах, серед наших друзів і знайомих. Святі – це люди, які беззастережно належали до Бога, є жили в благодаті свого свого Хрищенні, поводились як Божі діти, намагаючись наслідувати Христа і досягнули мети, бо нарешті бачать Бога таким, яким Він є.

О 15-ій годині Святіший Отець очолив заупокійну Святу Месу на монументальному римському кладовищі «Кампо Верано». На цьому цвинтарі спочивають у Бозі також і ОО. Василіяни, СС. Служебниці, ОО. Салезіяни та визначні українські особистості, які відійшли по вічну нагороду у Римі.

У понеділок, 2 листопада, римо-католицька Церква спогадує всіх померлих, які осягнули Небесне Царство, Папа Франциск відвідає крипту під базилікою Святого Петра, де помолиться за упокій своїх попередників, а наступного дня, тобто 3-го листопада, в базиліці святого Петра очолить заупокійну Святу Месу за кардиналів, архиєпископів та єпископів, які упокоїлися протягом останніх 12 місяців. У списку померлих 12 кардиналів, один патріарх та 99 єпископів, серед яких і єпископ-емерит Івано Франківський Софрон Мудрий, що відійшов по вічну нагороду 31 жовтня 2014 року.

Спочатку Церква латинського обряду святкувала празник Всіх Святих так само, як і Східні Церкви, тобто першої неділі по Зісланні Святого Духа. На 1 листопада цей празник був перенесений Папою Григорієм IІІ у 8-му столітті.

1 та 2 листопада, у ці, так звані, «задушні дні», тобто дні молитви за душі покійних, мільйони людей у всьому світі відвідують кладовища, щоб помолитись за рідних, близьких, приятелів, за всіх померлих, які вже відійшли по вічну нагороду, несуть квіти та запалюють свічки.

У празник Всіх Святих  утішаємось радістю всіх святих, які вже в небі і молимо їх, щоб, закінчивши наш земний шлях, і ми були такими ж щасливими в небі, чи як каже Святе Письмо – блаженними. Ми немов стаємо немов перед неозорим іконостасом, на якому бачимо незліченних мешканців Небесного Царства і разом з ними прославляємо Господа за Його милосердя і благодаті.

 У багатьох країнах, серед яких і в Італії, урочистість Всіх Святих є не тільки церковним, але й державним празником.

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/news/2015/11/01/%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%B2%D1%81%D1%96%D1%85_%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%B8%D1%85_%D0%B7_%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%8E_%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BC/1183724

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції