Smaller Default Larger

Папа: Ми народилися з Божого прощення

Папа: Ми народилися з Божого прощення

Чи прощення – це лише добрий вчинок, чи може дія, яка приносить результати? Відповідь на це запитання Папа Франциск шукав під час повчання, яке він виголосив перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у суботу, 26 грудня 2015 р., в день літургійного спомину святого первомученика Стефана згідно з календарем Церкви латинського обряду.

Святіший Отець зазначив, що наступного дня після споглядання «милосердної Божої любові, Яка стала тілом задля наc» ми бачимо «послідовну відповідь Ісусового учня, який віддає життя». «Вчора на землі народився Спаситель, – сказав він, – а сьогодні для неба народжується Його вірний свідок. Вчора, як і сьогодні, бачимо темряву відкинення життя, але ще сильніше сяє світло любові, яка перемагає ненависть і започатковує новий світ».

Наступник святого Петра звернув увагу на «особливий аспект», який в розповіді про мучеництво святого Стефана, вміщеній у книзі Діянь Апостолів, «наближає» його до Господа. Ним є прощення, адже, наслідуючи Спасителя в момент розп’яття, апостол під час каменування молився: «Господи, не порахуй їм цього за гріх». «Отож, святий Стефан є мучеником, тобто “свідком”, бо чинить так, як Ісус; справжнім свідком, що вміє поводитися, як Він: молиться, любить, жертвується та, насамперед, прощає», – підкреслив Папа.

«Але ми можемо запитати себе: навіщо потрібно прощати? Це лише добрий вчинок чи може щось, що приносить результати?» – запитав Святіший Отець, відповідаючи: «Відповідь знаходимо якраз в мучеництві Стефана. Між тими, кому він простив, був юнак на ім’я Савло, що переслідував Церкву й намагався її знищити. А вже незабаром Савло став Павлом, великим святим, Апостолом народів».

Зауваживши, що, таким чином, можемо стверджувати, що «Павло народився з Божої благодаті та Стефанового прощення», Єпископ Риму додав, що «також і ми народжуємося з Божого прощення, не лише в Хрищенні, «але також щоразу, коли отримуємо прощення, наше серце відроджується». «Нам корисно буде пам’ятати: якщо хочемо чинити поступ у вірі, насамперед, потрібно отримати Боже прощення; зустріти Отця, Який завжди готовий все прощати, а прощаючи, – виліковує серця та оживляє любов», – наголосив Святіший Отець.

Папа підкреслив, що ми не повинні втомлюватися просити прощення у Бога, бо лише почуваючись прощеними, вчимося прощати іншим, що не є легко. Але святий Стефан залишив нам приклад того, як «навчитися пробачати незначні та великі кривди, яких щоденно зазнаємо». Слід починати з молитви, «ввіряючи кривдника Божому милосердю», а тоді відкриватимемо, що «ця внутрішня боротьба» очищає від зла та від злопам’ятства.

«Нехай же Пречиста Діва Марія, Якій ввіряємо тих, які подібно до святого Стефана, зазначають переслідувань за віру, а їх є дуже багато – наших численних мучеників сьогодення, спрямовує нашу молитву на те, щоб дарувати й отримувати прощення», – побажав Святіший Отець.

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/news/2015/12/26/%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%B0_%D0%BC%D0%B8_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8F_%D0%B7_%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F/1196993

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції