Smaller Default Larger

Сьогодні – 85-та річниця Ватиканського Радіо

Сьогодні – 85-та річниця Ватиканського Радіо

«І ось ми перші, особисто, маємо змогу користуватись чудовим винаходом Марконі. Звертаємось до всього і до всіх, і, за священним текстом, кажемо: “Вслухайтесь, небеса, я промовлятиму! Слухай слів моїх, земле!” (Втор 32,1). “Слухайте це, всі народи, вважайте, всі мешканці світу! – всі разом: багаті й бідні” (Пс 48,1–3). “Слухайте мене, острови, вважайте ви, далекі народи!” (Іс 49,1). Перше наше слово нехай буде: “Слава на висотах Богу, а на землі мир людям Його вподобання”. Нехай буде слава Богові, який в наші часи дав людині таку владу, що, в дійсності, її голос доходить до країв землі», – 85 років тому, 12 лютого 1931 р., Папа Пій ХІ виголосив ці слова, промовляючи в прямому ефірі під час інавгурації Ватиканського Радіо.

Відеоролик про перше слово Папи Пія ХІ на Радіо Ватикану:

Ці піднесені, повні натхнення слова, відразу підтвердились. Закінчення урочистості відкриття Радіо Ватикану завершилось Папським благословенням «Urbi et Orbi», набираючи справжнього значення цих слів: Святіший Отець благословив не тільки Вічне Місто Рим, але й також увесь світ. І від тієї миті голос Ватиканського Радіо, випереджений позивними «Христос перемагає, Христос царює, Христос володіє», почав лунати по всьому світі, ніколи не замовкаючи.

Від цього історичного моменту проминуло 85 років, позначених великим служінням і великим розвитком. Сьогодні Ватиканське Радіо – це мультимедійний видавець, який різними каналами та кількома десятками мов поширює на всіх континентах свій інформаційний продукт – випуски новин та передачі, статті на веб-сайті, пости в соціальних мережах, відеоролики та трансляції наживо, присвячені діяльності Папи Римського та Апостольської Столиці, життю Церкви у світі, актуальним міжнародним подіям та поглибленню тем, пов’язаних з релігією, вірою та культурою.

Щоденно на хвилях Ватиканського Радіо виходять в ефір також і літургічні передачі різними мовами, від латинської до китайської, різними католицькими обрядами, від римського до маронітського.

Протягом десятиріч змінюються та розвиваються засоби, але незмінним залишається завдання, яке стоїть перед Радіо Ватикану: бути голосом Папи і Церкви в діалозі зі світом, звертаючи особливу увагу на «екзистенційні та географічні периферії», які так дорогі сьогоднішньому Наступникові святого Петра. Саме у цьому контексті 76 років тому, на початку другої світової війни, розпочалося мовлення українською мовою, щоб забезпечити контакт Апостольської Столиці з переслідуваною Церквою. А вже через кілька тижнів згадуватимемо 50-ту річницю щонедільних трансляцій Святої Літургії в українсько-візантійському обряді.

Сьогодні передачі Радіо Ватикану поширюються, як традиційними радіо хвилями, так і в цифрових радіоформатах Dab і Dab+, а також через інтернет-сайт та додаток для смартфонів. З-поміж 39 мовних редакцій (наймолодшою з яких є корейська, започаткована у жовтні 2015 року), які ведуть інтернет-сайт Радіо Ватикану, послуговуючись 13 відмінними алфавітами, деякі виходять лише on-line, зважаючи на охоплення інтернетом зацікавленої аудиторії.

Віртуальний тур музеєм Радіо Ватикану:

Ватиканське Радіо є дзеркалом вселенськості Церкви, підтримуючи різноманітність її культурних традицій. Хоч події в історії людства постійно змінюються, незмінним, однак, залишається наказ звіщати Євангеліє. Також і у третьому тисячоріччі християнства, коли, завдяки технічному прогресові, зростають можливості поширення нашого звіщення, більше ніж будь-коли, існує потреба надати йому сили живого свідчення.

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/news/2016/02/12/%D1%81%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%96_%E2%80%93_85-%D1%82%D0%B0_%D1%80%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F_%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%BE/1207968

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції