Якщо Христос воскрес, ми можемо з оновленим поглядом та новим серцем споглядати на будь-яку подію свого життя, навіть найгіршу. Думками про це Папа Франциск поділився з паломниками, які у понеділок, 28 березня 2016 р., зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, щоби помолитися з Наступником святого Петра Богородичну молитву «Царице Неба», яка у великодньому періоді проказується замість молитви «Ангел Господній», та отримати його благословення.
«Після Чотиридесятниці – часу покаяння та навернення, який Церква прожила з особливою інтенсивністю в цьому Святому Році Милосердя, після промовистих богослужень Пасхального Тридення, сьогодні стоїмо перед порожнім Ісусовим гробом та з подивом і вдячністю роздумуємо над великим таїнством Господнього воскресіння», – сказав Святіший Отець, наголошуючи на тому, що «існує потреба у вірі та надії, щоб відкритися на цей новий і дивний горизонт», а надія та віра – це Божий дар, про який слід просити, «бо ми цього потребуємо».
Життя перемогло смерть, милосердя і любов подолали гріх, а тому, за словами Папи, слід дозволити на те, щоб нас пронизували почуття, які випливають із впевненості в тому, що Ісус воістину воскрес. «Ця істина, – підкреслив він, – незворотнім чином позначила життя апостолів, які після воскресіння відчули нову потребу в тому, щоб іти за своїм Учителем, та, отримавши Святого Духа, вирушили безстрашно звіщати всім про те, що вони бачили на власні очі та особисто досвідчили».
«У цьому Ювілейному році, – сказав Наступник святого Петра, – ми покликані наново відкривати та прийняти з особливою силою втішаюче звіщення воскресіння: Христос, моя надія, воскрес! Якщо Христос воскрес, ми можемо з оновленим поглядом та новим серцем дивитися на кожну подію нашого життя, навіть на найнегативнішу».
За словами Святішого Отця, темні хвилини життя, поразки «і навіть гріх» можуть «перемінитися та звіщати новий шлях». Адже «коли до глибини діткнемося нашої нужди», Христос дає нам силу підвестися, якщо довіряємо Йому, Його благодать нас спасає. «Господь розп’ятий і воскреслий є повним об’явленням милосердя, присутнім та діючим в історії. Саме це є пасхальним посланням, яке лунає сьогодні та лунатиме протягом всього пасхального періоду аж до П’ятидесятниці», – пригадав він.
«Мовчазним свідком страстей та воскресіння Ісуса була Пречиста Діва Марія, – підсумував Папа. – Вона стояла у підніжжя хреста, Вона не піддалася перед обличчям болю, віра вчинила Її сильною. В Її розтерзаному материнському серці завжди горів вогник надії. Просімо Її, щоб допомогла також і нам у повноті прийняти пасхальне звіщення про воскресіння та втілювати його в конкретних обставинах нашого щоденного життя».